28 март , 2024, 10:48:06

News:

Sofia Fashion Week 2015 - новата дестинация на висшата модаSofia Fashion Week 2015 - новата дестинация на висшата мода
https://news.fashion.bg/article/11687/17/Sofia-Fashion-Week-2015-novata-destinacia-na-visshata-moda


Бончо

Started by stylin, 01 юли , 2007, 06:24:49

« назад - напред »
Go Down

stylin

Не се знае колко са съобщенията му.  Ако не се лъжа, напоследък има по-малко. Изказва се категорично.
Мисля, че ще бъде интересно всеки да се види отстрани.
Моля без обидни текстове. Опитайте се да бъдете обективни.

one_one

Автор: Бончо (---.btc-net.bg)
Дата:   07-02-07 16:10

Безспорен е факта, че ние имаме огромен потенциал. Аз преди време изпаднах в ожесточен спор с г-н Бончо, защото той се опитваше да втълпи колко неуки били хората в България, как нямало специалисти, какви некадърници били и т.н. и т.н. А това много ме засегна. Аз работя с широк сектор от шивашки фирми, тук в чужбина, срещала съм какви ли не "специалисти" и трябва да ви кажа, че не може и да става дума за сравнение с нашите кадри.

Виж мила, аз не претендирам да съм специалист, дори нямам висше образование, но според моите разбирания, един човек учи и се специализира в нещо с цел да го приложи в практиката. В БГ е пълно със "специалисти" които ги мързи да гледат и чакат някой друг да свърши работата. Пък такива дето могат само да намират кусури- с лопата да ги ринеш.

Аз съм прост човек-среднист и разсъждавам съвсем простичко и елементарно. Като ми искат за някаква работа по мои преценки много пари, които не мога или не искам да платя- сядам и си я свършвам сам.

В средното образование, както знаеш не се учи висша математика и като ми се наложи да решавам сложни уравнения, решавам ги по простичкия начин като разбивам сложното множество на множества от прости и стигам до решението.

По този начин работя повече от 15год. и съм постигнал много по-високи резултати от някои "специалисти" пишещи тук. Нямам проблем с пазара на продукцията която произвеждам, дори имам недостиг на работна ръка.

Имам приятели в Америка, Канада и Европа, имам представа как е живота, работата и заплащането там и съм избрал да се развивам тук, в БГ. Може и да съм сбъркал, но всеки си плаща по някакъв начин за грешките.

Приятно Ви търсене на грешките у другите, аз съм си намерил по-интересни занимания.



--------------------------------

Драги г-н Бончо,

Преместих тази реплика тук, защото смятам, че няма много общо с темата, в която я беше поместил.

Ти твърдиш, че нямало специалисти в БГ, но НИКОГА не подкрепи това с факти. На какво се базира твоята констатация? На няколко поместени обяви за работа в местния вестник и съответна реакция? Или на специално твое проучване?
Ти сам признаваш, че си лаик. Кое тогава ти дава самочувствието да ръсиш съвети наляво и надясно? Изпадаш малко в ролята да "учиш рибите да плуват", не мислиш ли?
Аз преди време те хванах, че нищо не разбираш от производствена организация и те разобличих. Оттогава смятам, че всеки спор с теб е безсмислен. Като гледам, и другите са го разбрали.
Не знам даже защо си правя труда да ти отговарям сега. Явно съм най-глупава от всички.

Ако обичаш, недей повече да плюеш по кадрите в България, без самият ти да притежаваш качествата на съдник. Остави на компетентните лица да преценят това.


Бончо

Съгласен съм напълно с теб мила, толкова разбирам от организация, мотивация и пр., толкова и правя. Ти като разбираш повече от мен, направи повече. Съвсем искрено ти желая успех.

El

Хора какво толкова делите не ми е много ясно:)
Спокойно - проблеми имаме всички. Не е добра идея да го избиваме толкова, но ако мислите, че в този ваш спор ще се роди истината кой е по-добър може да си продължите в същия дух. Вие сте различни личности, живеете в различни светове и се борите с нещата кой както може. Както се е случвало на моята приятелка да се допитва до Бончо по разни работни проблеми и той да й даде ценни съвети, така и one-one ми пълни душата с точни и ценни коментари. И двамата си имате мнение за нещата и си го отстоявате и това ви харесвам най-много - с вас човек може да сподели нещо, да прочете нещо и да се коментира откровенно.
Ще пусна този коментар и в двата постинга, защото се отнася и за двама ви.
Пожелавам ви успех и умната:)

Бончо

Ти твърдиш, че нямало специалисти в БГ, но НИКОГА не подкрепи това с факти. На какво се базира твоята констатация? На няколко поместени обяви за работа в местния вестник и съответна реакция? Или на специално твое проучване?
Ти сам признаваш, че си лаик. Кое тогава ти дава самочувствието да ръсиш съвети наляво и надясно? Изпадаш малко в ролята да "учиш рибите да плуват", не мислиш ли?


Мила, не знам как да се изразя така, че да бъда разбран, че между наличие на умения и желание за тяхното прилагане има голяма разлика. Е, няма вариант аз да ти платя, а ти после да ми доказваш уменията си, дори и в щатите такава практика няма. Първо показваш и доказваш уменията си, а после те "оценяват", а ти решаваш къде те ценят по-добре. Под оценка разбирай заплащане.
Като става въпрос за специалисти, виж тази поостаряла вече наредбичка, какви качества и умения трябва да има един специалист за да получи и съответното удостоверение/диплома. Сигурен съм, че дори и ти не отговаряш на половината от тях. Съвсем друг е въпроса, че тези умения трябва да се научат в училище, а този като мен който ще ги ползва трябва да ги наеме и заплаща. Е в момента практиката е, че училището е загуба на време, а работодателите учат "специалистите" на специалности. Всичко е много елементарно. Работодатела плаща точно толкова колкото получава докато "специалиста" се обучава.

Аз преди време те хванах, че нищо не разбираш от производствена организация и те разобличих. Оттогава смятам, че всеки спор с теб е безсмислен. Като гледам, и другите са го разбрали.
Не знам даже защо си правя труда да ти отговарям сега. Явно съм най-глупава от всички.


Ами всички работодатели разбират от организация на работа и технологии точно колкото и дизайнерите от дизайн и тенденции, но когато трябва тези разбирания трябва да се материализират, работодателите избират измежду кадрите които им се предлагат, а дизайнерите между парцалките които намират.

Иначе спор няма всички знаем кое и какво е добро, но си губим времето в предъвкване вместо в материализиране.

Go Up