Защо изборът на детско столче за кола е важен?

Started by desinka, 06 септември , 2019, 12:32:06

« назад - напред »
Go Down

desinka

Столчето за кола е една изключително важна и отговорна покупка. Според мен първо трябва да се информирате какви видове столчета за кола има и с какво едните са по-добри от другите, защото все пак става въпрос за безопасността на най-важното нещо в живота ти, а именно вашето детенце. При евентуално ПТП това може да се окаже животоспасяващо и изборът на столче за кола е много важен. Повечето хора гледат да закупят най-евтиното, но това според мен е много грешен подход. Евтините столчета не са минали необходимите краш тестове и не са достатъчно надеждни, безопасни и сертифицирани. По-добре да спестиш пари от други детски продукти (бебешка количка, кошара, играчки, дрешки и т.н.), но от това според мен не трябва. Иначе има една много хубава класация на детски столчета за кола, която може да видиш тук - https://bgbaby.net/stolcheta-za-kola/. Иначе за марка и модел всеки има различни предпочитания, но аз ви съветвам да заложите на по-утвърдени и познати марки. Вече с другите продукти може да се направи компромис с по-евтини и нискокачествени, но със столчето за кола не бива. Аз винаги съм се стремяла да избирам възможно най-доброто съотношение на цена - качество за всичко, което пазарувам, но с детското столче за кола не направих този компромис и заложих на световно известна марка, която прави множество тестове и сертифицира своите продукти. Разбира се дано никога да не се наложи да тестваме тези неща в реална обстановка, но дори да се служи най-лошото и да стане ПТП да сме се подготвили възможно най-добре, защото децата са много по-крехки от големите и дори при леко пътнотранспортно произшествие, в което на вас няма да ви има нищо, те могат да пострадат много!

Go Up