Сигурност при пазаруване от електронни магазини

Started by drehite, 24 януари , 2013, 17:41:22

« назад - напред »
Go Down

drehite

Бих искала само да отбележа, че когато се пазарува от електронни магазини е добре да се внимава.
Първото нещо е сигурността на връзката при въвеждане на данните на банковата карта. Линкът трябва да започва с https:// а не с http://  на ключово място в браузера си можете да видите и малко катинарче. Това обозначава сигурността на връзката и е така наречения SSL сертификат.
Друго което е добре да проверите ако пазарувате от български онлайн магазин е да проверите за контакти. Добре е да има телефон, а ако има и стационарен телефон е най-добрият случай. Препоръчително е да се обадите и да се чуете с хората, които ще вземат парите ви за определената дреха или каквато и да е друга стока.

Споделете вашия опит и дали има нещо друго, което да ни увери в сигурността на онлайн магазин.
Модата се променя, но стилът остава! Магазини за дрехи

krassyo

Наличието на SSL сертификат не означава, че сайта е сигурен.
Сайта може да има други проблеми със сигурността  (например SQL инжекция) с помощта на които хакерите да имат достъп до всички данни в него - включително номера на кредитната карта, който е бил предаден през криптираната със SSL връзка.
В България доста електронни магазини използват sеlf signed SSL сертификати а това доста обърква и стресира по-голяма част от потребителите им.

Според мен сайт, който използва Paypal е за предпочитане от гледна точка сигурност на разплащане, тъй като реално няма изпращане на номер на кредитна карта към онлайн магазина.
Друго предимство е това, че за малки суми paypal имат застраховка на транзакцията.

Поздрави

robobobo

#2
07 февруари , 2013, 21:59:47 Last Edit: 16 декември , 2019, 18:34:51 by robobobo
Тази година за празниците ще заложа на бутикови вина. Мъжът ми поканил шефа и жена му на гости, няма да се излагаме, я! Трябва да сме на ниво.

petar232

И аз мисля, че ако се пазарува от доказани магазини, всичко ще е наред!

Go Up