29 март , 2024, 17:57:43

News:

Писането на кирилица е задължително. При проблеми използвайте конвертора на forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php


Нови технологии в производството!

Started by Бончо, 06 ноември , 2012, 01:46:38

« назад - напред »
Go Down

Бончо

Доста време не съм писал/спорил в този форум, но през това време доста неща в производството се попромениха! Доста фирми вкараха освен КАД системи, и кътери с помощта на европейските програми. Та само до тук ли стигнаха промените!?
Моето лично мнение за кътерите е, че са пари на вятъра, а все повече започват да липсват кадри, които на хартия да конструират, пък за система да не говорим!
Преди кризата(2008г), болшинството "работодатели" не им се даваше пари за техника и технологии, щото работата си върви и без да се харчат, пък сега чакат да минела кризата и тогава щели да развържат кесиите и кръга става тотално омагьосан!
То, това последното важи не само за този бизнес, а целия български бизнес!

drehite

Много правилно, много български "бизнесмени" дават предимство на личните си разходи пред инвестициите.
Модата се променя, но стилът остава! Магазини за дрехи

Бончо

А има ли конструктори които работят "надомно" тук?

achi_mm


Много правилно, много български "бизнесмени" дават предимство на личните си разходи пред инвестициите.


Мисля, че е точно така!

vanete_m


А има ли конструктори които работят "надомно" тук?


  Надомно? По едно време имаше доста хора, кой конструктор, кой не съвсем,  които предлагаха тази услуга.

zoro

Има конструктори работещи надомно  :) Явно  не си търсил на правилното място.

pepitnn

Съгласен съм !

Бончо

Попитах за надомното не защото търся, а защото от доста време има свръх търсене на такива кадри и ми се върти из главата сформиране на нещо като виртуален офис от специалисти за конструиране, създаване на техническа документация и маркери за разкрой, а във фирмата само да разпечатват и кроят.
Мисля, че може да се измислят нещата така, че да е за по-малките фирми по-евтино от колкото да държат собствен кадър на който да му запълват времето с не много свойствена работа и в същото време да е по-печелившо за добрите специалисти и с добри периспективи за лична реализация.

Go Up