28 март , 2024, 16:41:23

News:

Писането на кирилица е задължително. При проблеми използвайте конвертора на forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php


ПРАВИ ЛИ СЕ МОДА В БЪЛГАРИЯ?

Started by DellAlma, 26 юни , 2011, 03:10:09

« назад - напред »
Go Down

DellAlma

Отварям тази тема, тъй като не успях да намеря подходяща такава, която да предоставя пространство за обсъждане на модата в България...
Бих искала да видя мнения на реално интересуващи се от този бранш хора.
Аз лично се интересувам най-вече от бижутерийния бизнес и развитието му у нас и бих могла да споделя мнението си по въпроса, а именно:
В България бижутерията, като творчество, налагане на тенденции и изграждането на дизайнерски марки е почти сведена до нула. Реално съществуват дизайнери на бижутерия, но тяхното развитие е по-скоро в сферата на хобито и експеримента, от колкото в реалното развитие и налагане на пазара.
Като цяло липсва самочувствие на българския дизайнер в тази област. Дали липсват и идеи, които обаче да не се разсейват особено в арт изразяването, а по-скоро да се стремят да задоволят пазарна ниша не бих могла категорично да потвърдя...Все пак съществува и един голям проблем: Българския потребител все още е твърде консервативен и не може да се откаже от влечението си да придобива благородни метали, които да носи с години или да скрие на дълбоко в семейното съкровище.
Световните тенденции сочат популяризиране на бижутата с покритие от благородни метали, иновативни покрития като GUN METAL например, използването все повече на кристали, минерали и полускъпоценни камъни, разнообразни форми, комбинация от различни цветове и т.н. Стремежа е да се предлагат бижута, на достъпна цена, но с възможността да бъдат комбинирани и подменяни често, в зависимост от облеклото.
Странно е че всеки ден се обличаме различно, но масово не правим това и с аксесоарите, а в същност те изключително много влияят на нашата индивидуалност.

lakomix

Хммм интересно начинание. Ако си се захванала с нещо сериозно - успех ти пожелавам. Като гледам в България една голяма част от успели хора са не винаги най-къдърните в областта си. За щастие в последно време като че ли нещата се променят. Хората които могат нещо и го могат добре успяват да се реализират, а дебелите вратове няма какво да направят против интелигентните същества. Така че.. само напред и успех. Аз като цяло компетентно мнение не мога да ти дам за този тип бизнес, но поне споделих гледната си точка :)
Уеб дизайн от класа се прави с любов и професионализъм!

sxetre

В България мода няма. Всичко е плагиатство, надявам се да постигнеш нещо.
мелодии за мобилни телефони

nikol4eto

В повечето случаи наистина всичко е плагиатство или вяла изработка на висока цена!Бях отчаяна,когато един ден след дълго обикаляне за бална рокля ми писна и реших да разгледам какво предлагат онлайн магазините и на каква цена съответно,така без да искам попаднах на онлайн магазина на бутици Сватба,хора повярвайте ми наистина бях впечатлена какво могат да предложат
в провинцията,тъй като въпросните бутици Сватба се намират в Хасково и Стара Загора.Мислейки какво да правя се озовах в Хасково.Накрая бях супер доволна от резултата,преди седмица и сватбената рокля от бутици Сватба.Много се радвам че все още има фирми които държат на качеството на своите изделия.  Дори мога да споделя и че овен от моделите им се впечатлих и от цените! Страхотни рокли на достъпни цени. http://www.buticisvatba.com/ това е техният сайт разгледайте го и вие!

sexystil.eu

В България наистина няма мода
http://sexystil.eu - секси мацки и стил

petko_marinov

Както във всяка една държава аз мисля, че в българия също се прави мода :)

bess

Разгледах от любопитство линка и честно казано, освен BUO232 нищо друго не ми хареса, а и 90% са си кич. Напоследък такава безвкусица цари на пазара, а и в МОЛ-овете уж маркови дрехи, със стотици левове, а модели те им са толкова прости и елеметарни, материите - още повече, че допреди 20 години щяха да се продават в магазините за преоценени стоки за 1-2 лв. като старомодни и некачествени. Пълна скръб  >:(

esquarelle

#7
05 ноември , 2012, 19:53:41 Last Edit: 18 януари , 2013, 10:51:05 by esquarelle

Разгледах от любопитство линка и честно казано, освен BUO232 нищо друго не ми хареса, а и 90% са си кич. Напоследък такава безвкусица цари на пазара, а и в МОЛ-овете уж маркови дрехи, със стотици левове, а модели те им са толкова прости и елеметарни, материите - още повече, че допреди 20 години щяха да се продават в магазините за преоценени стоки за 1-2 лв. като старомодни и некачествени. Пълна скръб  >:(



Абсолютно вярно. Моловете са пълни с отпадъчното производство на разни фирми, дето не ги искат в другите държави. Превърнахме се в сметище на Европа. А разни кифли по цял ден обикалят магазините и ги купуват и си мислят, че това ще промени липсата на мозъчни клетки.  

А ателиетата и модните къщи у нас шият на поразия чалга-рокли, та на абитуриентските балове да се чудиш на мераците на момичетата да са жалко посмешище.

Научете всичко необходимо за пробиотиците от Probiotic.bg. От www.jmt.bg можете да се сдобиете с охранителна техника. Купете си изгодно нова батерия за лаптоп. Изкупуваме и продаваме злато на изгодни цени.

kordi

#8
27 ноември , 2012, 18:50:32 Last Edit: 14 юни , 2013, 13:47:34 by kordi
Това за Моловете и кифлите в него си е чистата и жалка истина. Скъпо, грозно, кич, глупост... Такава цигания настана у нас... Върнахме се назад с векове - тъпо и неграмотно. Високо самочувствие - без покритие.

Архитектурна агенция http://www.xn--80akij1anct.bg/. Научете повече за монтажа на сглобяеми къщи в България. Забавни и интересни пожелания за имен ден http://napred.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%B5%D0%BD.html. Вижте и тези смешни пожелания за рожден ден http://napred.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%B5%D0%BD.html. Ако ходите на купон на рожденник, то зарадвайте го с някоя картичка за рожден ден http://napred.bg/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%B5%D0%BD.html. Модата включва както облеклото, така и обувките. Вижте интересните предложения за дамски обувки http://outlet.mymall.bg/categories/%D0%94%D0%90%D0%9C%D0%A1%D0%9A%D0%98-%D0%9E%D0%91%D0%A3%D0%92%D0%9A%D0%98/. Красиви, удобни и на ниски цени.

Caramella Fashion


Отварям тази тема, тъй като не успях да намеря подходяща такава, която да предоставя пространство за обсъждане на модата в България...
Бих искала да видя мнения на реално интересуващи се от този бранш хора.
Аз лично се интересувам най-вече от бижутерийния бизнес и развитието му у нас и бих могла да споделя мнението си по въпроса, а именно:
В България бижутерията, като творчество, налагане на тенденции и изграждането на дизайнерски марки е почти сведена до нула. Реално съществуват дизайнери на бижутерия, но тяхното развитие е по-скоро в сферата на хобито и експеримента, от колкото в реалното развитие и налагане на пазара.
Като цяло липсва самочувствие на българския дизайнер в тази област. Дали липсват и идеи, които обаче да не се разсейват особено в арт изразяването, а по-скоро да се стремят да задоволят пазарна ниша не бих могла категорично да потвърдя...Все пак съществува и един голям проблем: Българския потребител все още е твърде консервативен и не може да се откаже от влечението си да придобива благородни метали, които да носи с години или да скрие на дълбоко в семейното съкровище.
Световните тенденции сочат популяризиране на бижутата с покритие от благородни метали, иновативни покрития като GUN METAL например, използването все повече на кристали, минерали и полускъпоценни камъни, разнообразни форми, комбинация от различни цветове и т.н. Стремежа е да се предлагат бижута, на достъпна цена, но с възможността да бъдат комбинирани и подменяни често, в зависимост от облеклото.
Странно е че всеки ден се обличаме различно, но масово не правим това и с аксесоарите, а в същност те изключително много влияят на нашата индивидуалност.


ДелАлма, наистина поставяте интересна тема. Желая Ви преди всичко успех във начинанието Ви. Само не разбирам защо за Вас е проблем влечението на българина към благородните метали... впрочем, аз имам много приятелки, които не могат да си позволят да купуват златни, платинени, или дори сребърни бижута и се насочват към други алтернативи.
От друга страна, аз определено предпочитам платина, бяло злато или поне сребро. За мен не е важно количеството, а качеството! Предпочитам да си купувам по-рядко бижута, но да имат стойност.
Все пак ще ми е интересно, а и на всички тук (предполагам), да ни покажете няколко снимки на Ваши творения :)

drehite

Според мен модата е въпрос на налагане, ако искате да наложите някаква мода трябва да имате възможностите за влияние.
Затова мода се прави на световните подиуми, а не на българските.
Модата се променя, но стилът остава! Магазини за дрехи

mincaa


Според мен модата е въпрос на налагане, ако искате да наложите някаква мода трябва да имате възможностите за влияние.
Затова мода се прави на световните подиуми, а не на българските.

Много точно казано!

StanislavMastara

Прави са ама незнам дали е успешно
Фирма за дограма производител и главен счетоводител за България.

pepitnn

Прави се но нее така мащабна!

barbarit

Колкото ни позволяват възможностите!

Go Up