28 март , 2024, 13:11:03

News:

Писането на кирилица е задължително. При проблеми използвайте конвертора на forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php


Добрият чичо доктор

Started by apostoloff, 01 март , 2011, 06:08:31

« назад - напред »
Go Down

apostoloff

ЕДНА ДРУГА ГЛЕДНА ТОЧКА

Докторът на медицинските науки Пауло Убиратан е главен лекар в болницата в Пуерто Алегре, Бразилия. Запознайте се с неговата гледна точка, формулирана в едно знаменателно интервю, дадено от него за бразилската телевизия:

Въпрос: Упражненията за сърдечно-съдовата система удължавали живота, това вярно ли е?

Отговор: Сърцето е създадено, за да извърши определен брой пулсирания. Не ги губете с упражнения. Вашият жизнен период ще изтече, независимо от начина, по който използвате сърдечния мускул. Това е все едно да казвате, че можете да продължите живота на автомобила си, ако го карате с повишена скорост. Искате да живеете повече? Спете следобед.

Въпрос: Трябва ли да спрем употребата на месо и да ядем повече плодове и растителна храна?

Отговор: Ние трябва да разберем ефективността на стратегията за хранене. Какво яде кравата? Трева и царевица. Това какво е? Растителна храна. Следователно яденето на говеждо (телешко) месо е най-ефективния начин за нашия организъм да приеме растителна храна. Искате да ядете зърнени храни? Яжте пилешко.

Въпрос: Трябва ли да се намали употребата на алкохол?

Отговор: В никакъв случай. Виното се приготвя от плодове. Брендито е дестилирано вино, което означава, че от плодовете е отделена течността, благодарение на която вие извличате всичко полезно от тях. Бирата се приготвя от зърнени култури. Не ограничавайте прекалено употребата й.

Въпрос: Каква е ползата от редовните физически упражнения?

Отговор: Моята философия е такава: ако нищо не ви боли, нищо не правете. Значи всичко е наред.

Въпрос: Как фитнесът помага за намаляване на наднорменото тегло?

Отговор: Абсолютно никак. Единствената полза е, че упражнява мускулите - постига се само увеличение на мускулите.

Въпрос: Шоколадът вреден ли е?

Отговор: Това е какао. Още един представител на растителната храна. Чудесна храна, за щастие. Животът не трябва да бъде пътуване към гроба с намерението да пристигнем там в добро здраве, с привлекателно и добре съхранено тяло. Най-добрият начин да се започне едно пътешествие е с халба бира в едната ръка и сандвич в другата. И да  завърши след доста секс и приключения, с напълно уморено и използвано тяло, което да крещи: ,,Това прекрасно пътешествие си струваше!"...

Въпрос: Какво още ще ни посъветвате?

Отговор: Ако постоянното ходене беше полезно, пощальонът щеше да е безсмъртен. Делфините цял живот плуват, ядат риба и пият вода и пак са дебели. Зайците бягат и скачат без спиране, но живеят не повече от 15 години. Костенурките не бягат и нищо не правят, но живеят 450 години...


Записал:

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ


***************

Апостол Апостолов

www.SuperAstro.net

dool

Тази статия определено ми хареса  :D

pacoti

Малко е страичка но е интересна!

MarianaP

Автора на тази тема е пълно Ку-Ку!

antonitot

И аз така мисля!

valertio

Човека поства интересно неща кото не ги харесва да не ги чете!

jordaniou

Наистина, и на мен са ми много интересни статиите му

dim

на кой ли не биха му харесали подобни изказвания,но не ви ли звучат малко плоски?

Go Up