28 март , 2024, 16:26:50

News:

Sofia Fashion Week 2015 - новата дестинация на висшата модаSofia Fashion Week 2015 - новата дестинация на висшата мода
https://news.fashion.bg/article/11687/17/Sofia-Fashion-Week-2015-novata-destinacia-na-visshata-moda


Растеж на косата

Started by ivapenkova, 04 януари , 2011, 14:19:34

« назад - напред »
Go Down

ivapenkova

Маска за коса с тривитаминол за бърз растеж
Съставки:
2 супени лъжици тривитаминол (продава се във ветеринарните аптеки);
1 супена лъжица мас (обезсолена и разтопена);
1 супена лъжица алкохол (ракия,водка,ром,коняк...);
1 супена лъжица оцет;
2-3 капки газ (не се слага на изрусена коса)
По желание може да се добави: Жълтък (много полезен и много улеснява измиването на маската), кисело мляко, мед (много подходящ за суха и изтощена коса), счукан аспирин или хинин, бадемово масло и др.
През два месеца е добре да се мени вида на маската или да се прави пауза,защото косата свиква с нея.
Приложение:Най-добре е маската да се направи преди къпане,за да се отмие после с шампоан.Първо се нанася в корените,след което и по цялата дължина на косата.След това косата се хваща с шноли,слага се найлонова торба отгоре (или найлонова шапка за баня),увива се с хавлиена кърпа и стои така минимум 1 час,след което се измива.Добре е през първата година маската да се прави 2 пъти в седмицата,после се прави почивка,а след почивката - по-рядко.
Ефект:Косата става по-дълга за кратко време,а също и по-гъста,здрава и блестяща.

VikiPavlova

Здравей! Този тривитаминол може ли да се добавя и към други видове домашни маски?

Sunshine

Здравейте, правила съм си тази маска и определено има ефект!
Една приятелка пък си мажеше косата само с тривитаминол и след това го отмива и каза, че и така има ефект!

ivanpetrov1987

Здравейте!
Аз съм чувал от приятилката ми, че конските витамини били много ефективни! Продават се във ветеринарните аптеки, а може би и в зоомагазините.

georgimirchevv

Много помага тривитаминола... ;)
ключар, ключари, kluchar, ключар софия, ключар денонощно, услуги, услуги софия, kluchari, ключарски услуги
http://ключар.net

pettia

И аз съм много доволна. За кратко време ми сгъсти пооределята коса след раждането. Падаше на кичури. Правя си маската сега един път в месеца и съм страшно доволна. Малко мирише, но няма как - всяко нещо си иска жертвите.  ;D

venny3


Маска за коса с тривитаминол за бърз растеж
Съставки:
2 супени лъжици тривитаминол (продава се във ветеринарните аптеки);
1 супена лъжица мас (обезсолена и разтопена);
1 супена лъжица алкохол (ракия,водка,ром,коняк...);
1 супена лъжица оцет;
2-3 капки газ (не се слага на изрусена коса)
По желание може да се добави: Жълтък (много полезен и много улеснява измиването на маската), кисело мляко, мед (много подходящ за суха и изтощена коса), счукан аспирин или хинин, бадемово масло и др.
През два месеца е добре да се мени вида на маската или да се прави пауза,защото косата свиква с нея.
Приложение:Най-добре е маската да се направи преди къпане,за да се отмие после с шампоан.Първо се нанася в корените,след което и по цялата дължина на косата.След това косата се хваща с шноли,слага се найлонова торба отгоре (или найлонова шапка за баня),увива се с хавлиена кърпа и стои така минимум 1 час,след което се измива.Добре е през първата година маската да се прави 2 пъти в седмицата,после се прави почивка,а след почивката - по-рядко.
Ефект:Косата става по-дълга за кратко време,а също и по-гъста,здрава и блестяща.


На всяка цена ще я пробвам.
Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо.

dool

Доста чета за този тривитаминол, но малко е е страх да се намажа с нещо, което е предназначено за животни. Може би е вече време и аз да опитам  :)

venny3


Доста чета за този тривитаминол, но малко е е страх да се намажа с нещо, което е предназначено за животни. Може би е вече време и аз да опитам  :)


Няма какво толкова страшно да стане.Аз се мажа да речем с един крем ,който е болкоуспокояващ за стави и е предназначен за коне и магарета!!!!:):)Ето на всичко ми е наред !:)Спокойно . :D
Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо.

Sunshine

От скоро ползвам такава маска http://ecolina-bg.com/product.html?product_id=189, използвам я като балсам с отмиване, но я оставям да подейства няколко минути и много ми харесва, прави ми косата по-лъскава, но не я омазнява. Това с тривитаминола го правя понякога за по-силно подхранване, спокойно няма какво да ви стане от него, освен да имате страхотна и здрава коса!

IMMORAINBOW


И аз съм много доволна. За кратко време ми сгъсти пооределята коса след раждането. Падаше на кичури. Правя си маската сега един път в месеца и съм страшно доволна. Малко мирише, но няма как - всяко нещо си иска жертвите.  ;D


pettia наистина ли косата ти се сгъстява след употребата на тази маска? Имам дълга коса, но винаги е била по-тънка и без обема, който искам да има. Мислиш ли че маската би ми помогнала?

pettia



И аз съм много доволна. За кратко време ми сгъсти пооределята коса след раждането. Падаше на кичури. Правя си маската сега един път в месеца и съм страшно доволна. Малко мирише, но няма как - всяко нещо си иска жертвите.  ;D


pettia наистина ли косата ти се сгъстява след употребата на тази маска? Имам дълга коса, но винаги е била по-тънка и без обема, който искам да има. Мислиш ли че маската би ми помогнала?


Ами аз по принцип съм с гъста и обемна коса. Просто когато родих окапа доста и беше понямала видимо. Тривитаминола ми спря косопада и й помогна да порасне бързо, възвръщайки обема и лъскавината. Казвам за кратко време, защото аз съм с голяма коса. Но мисля, че няма да има проблем да пробваш. Това все пак са три витамина, които са много важни за растежа на коса, нокти, кожа...Но знай че трябва доста време да я правиш. Не се отчайвай, ако още от първия път не видиш видим резултат.

Twis7a

Само като прочетох мас и си викам, не е за мен  ;D

venny3

Само да кажа,че се заех сериозно и упорито с тази маска.Правя я по веднъж на седмица от няколко  месеца и съм адски доволна.Косата ми спря да пада в такива безумни количества.
Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо.

Ivanik

може и да помага ... ама не се знае какви странични ефекти ще има ;)
препоръчвам да ползвате козметика за целта - поне е минала съответните проверки за безвредност :)
на мен ми помага това:
http://moiatakozmetika.mymall.bg/tags/radical


Маска за коса с тривитаминол за бърз растеж
Съставки:
2 супени лъжици тривитаминол (продава се във ветеринарните аптеки);
1 супена лъжица мас (обезсолена и разтопена);
1 супена лъжица алкохол (ракия,водка,ром,коняк...);
1 супена лъжица оцет;
2-3 капки газ (не се слага на изрусена коса)
По желание може да се добави: Жълтък (много полезен и много улеснява измиването на маската), кисело мляко, мед (много подходящ за суха и изтощена коса), счукан аспирин или хинин, бадемово масло и др.
През два месеца е добре да се мени вида на маската или да се прави пауза,защото косата свиква с нея.
Приложение:Най-добре е маската да се направи преди къпане,за да се отмие после с шампоан.Първо се нанася в корените,след което и по цялата дължина на косата.След това косата се хваща с шноли,слага се найлонова торба отгоре (или найлонова шапка за баня),увива се с хавлиена кърпа и стои така минимум 1 час,след което се измива.Добре е през първата година маската да се прави 2 пъти в седмицата,после се прави почивка,а след почивката - по-рядко.
Ефект:Косата става по-дълга за кратко време,а също и по-гъста,здрава и блестяща.

Go Up