Дължина на предна част при конструиране на дамска блуза?

Started by Neni, 01 май , 2009, 08:59:31

« назад - напред »
Go Down

Neni

Здравейте, това е първия ми пост в този форум :) Шиенето и конструирането на облекла ми е мечта от малка, но от съвсем скоро имам време и възможност да се отдам на това си хоби.

За първи път се пробвам да скроя дамска блуза, обаче нещо не излиза. Чета от един учебник и правя всичко по него, но предната част стана много дълга и като се ушие съответно не е добре.
Подозирам, че не вземам правилно мерките - става дума за дължина от 7шиен прешлен до талията отпред. Засега няма да се впускам в повече подробности, но иначе мога по-подробно да обясня как вземам мерките и как изчислявам дължината, ако е необходимо.

Надявам се да ми помогнете въпреки че не се занимавам професионално с това. Не можах да намеря много форуми за мода, а и повечето са за мода и маркови дрехи, и само тук видях, че има хора, които се занимават професионално с мода, конструиране на облекло, технологии и пр. и във вас ми е надеждата :)

kamidino

Здравей,
Много ми е познато това усещане-да няма кой да ти каже елементарни неща
Пиши ми на имейл какъв ти е точно проблема.
От това което си написала предполагам, че от измерената дължина не си извадила широчината на вратната извивка.

Go Up