CAD-CAM система

Started by kamidino, 02 март , 2009, 12:17:43

« назад - напред »
Go Down

Бончо



Това всичкото си го има и в Консулта. Има си модул конструиране, автонестинг и вади необходимите справки и рапорти.

Позволи ми моля те, и аз да знам какво има в консулта, въпреки, че не работя на нито едно от двете! ;)

Quote

Само не мога да включа как точно Оптитекса ти вади това, което си конструирал в Ексел като технологична карта?  Може би общува с оператора на трансцедентално ниво? :o


Мноо простичко бе Пич! Има си едно бутонче на екрана, дето като го натиснеш и ти отваря един попълнен екселски фаил, с картинки в същия цвят в който си им задал в системата като цветове на отделните размери! Преди това само от едно друго бутонче трябва да си направиш настройки коя информация да ти вади и коя не, щото ко изпльоска всичкото и шъ ти иде цялото работно време да четеш!
Тъй като използва готови екселски тамплейти, които се намират в C:\Program Files\OptiTex 9.0\Excel Templates, предполагам, че би могло да бъдат пораздвижени и донагласени според изискванията на фирмата.

Quote
Относно номерата имах предвид автонестинга и анимацията, а може би и някои други хватки, които само твоята програма може да прави.

Аз например никога не използвам автонестинг. Може би ако си работил като крояч знаеш защо. Разбира се, ако се работи в динамична обстановка сигурно помага, но при нас не е така.


Имах моя кроялна, та ми се налагаше и да поработвам от време на време!  :)

Още в процеса на конструиране имаш възможност да указваш кои детайли да ги групира в един блок и с какво разстояние между детайлите! В маркерния модул имаш възможност тези неща също да ги променяш за нуждите на разкроя и от тука става перфектното разделение на труда! Консруктора или опитен маркерист като си ги настрои в конструкторския файл, от там нататъче и най малоумната кроячка може да реди капаци по предварително зададена поръчка. Програмата си ги спазва съвсем точно и със сигурност и най-опитния маркерист няма да постигне по-добро уплътняване без да наруши правилата!

Quote
Анимацията ми се струва, че е повече за тези, които по изложенията сключват договори и плащат за системата (шефовете), а не толкова за тези, които работят с нея (операторите).
Сигурно помага. Не мога да си представя обаче, че тези грешки, показани в рекламната брошура, че са хванати чрез обличането на виртуален модел няма да бъдат усетени от всеки нормален конструктор. Пък и всичко се прошива.


3Д-то е за виртуално прошиване на дрехата и в цветове ти показва напреженията по манекена! Също така като сканираш материала на обикновен скенер да презентираш изделието преди да го пуснеш в производство за да пробваш интереса на потребителите, но на вас ишлемарите от подобни функционалности нямате нужда за да го оцените!  В 10-та версия знам, че има много новости точно в него! То по другото няма и какво да се желае :).


Felix



Quote
Позволи ми моля те, и аз да знам какво има в консулта, въпреки, че не работя на нито едно от двете! 



Е, как да ти позволя при това положение? 8)

Quote

Има си едно бутонче на екрана, дето като го натиснеш и ти отваря един попълнен екселски фаил, с картинки в същия цвят в който си им задал в системата като цветове на отделните размери! Преди това само от едно друго бутонче трябва да си направиш настройки коя информация да ти вади и коя не, щото ко изпльоска всичкото и шъ ти иде цялото работно време да четеш!



Съжалявам.  :-[    Не знаех, че на това казваш технологична карта. ::)

Quote

Програмата си ги спазва съвсем точно и със сигурност и най-опитния маркерист няма да постигне по-добро уплътняване без да наруши правилата!



Е, точно там е номера - да знаеш кога да нарушиш правилата. ;) ;D ;)

Добре, съгласен съм, че автонестинга помага за първоначално бързо разполагане на кройките по капака, но задължително после трябва да се оптиимизира с оглед на разход и по-лесно рязане.





Бончо



Е, точно там е номера - да знаеш кога да нарушиш правилата. ;) ;D ;)

Добре, съгласен съм, че автонестинга помага за първоначално бързо разполагане на кройките по капака, но задължително после трябва да се оптиимизира с оглед на разход и по-лесно рязане.



Няма нужда да спорим за нещо което не си го виждал! И аз бях скептичен към автонестинга преди да му хваним логиката и принципа му на работа!

kamidino

Някой има ли информация за cad система Gemini - наскоро ми я препоръчаха. Ще ми е от полза ако няко й сподели мнение или опит.Благодаря предварително :)

Бончо


Някой има ли информация за cad система Gemini - наскоро ми я препоръчаха. Ще ми е от полза ако няко й сподели мнение или опит.Благодаря предварително :)


Чувал съм добри отзиви за тази система, но не съм се интересувал! За чисто конструкторските и маркерни възможности, всички системи бих казал, че са на еднакво ниво. Мен ме интересуват възможностите за разделянето на труда и промяната на обганизацията на работа в движение, също и комфорта на работа който е тясно свързан с производителноста и цената на труда.
Ще дам пример отново с оптитекса!
1) Всеки инструмент може да се изведе или скрие от настройките на бутони на десктопа като в ексел и всеки конструктор да си настрои най-използваните неща да са му под ръка, а по-малко използваните в менютата.

2) В файла на изделието може да се дефинира разтояние между детайлите в настила, групиране на блокове и други неща, които от маркера също могат да се променят, но ...... ако маркериста е упълномощен! От тука в организацията на екипа може да се съсредоточи много отговорности на конструктора, а маркериста да бъде изобщо неквалифициран работник, а също и да се раздели труда така, че конструктора да не го интересува маркера, а маркериста да е по-квалифициран, та да поеме и други отговорни неща които са преди и след маркера!

Има и други неща, но за работника са малко непонятни!

rosy

Здравейте!Имам нужда от помощ за LECTRA - DIAMINOV5R1.Ако някой работи с тази програма нека ми напише стъпка по стъпка как се задава в програмата,за да се подреди автоматично маркер.Правя нещата но до някъде и немога да продължа нататък.Ще бъда много благодарна ако някой се отзове на молбата ми.

Бончо


Здравейте!Имам нужда от помощ за LECTRA - DIAMINOV5R1.Ако някой работи с тази програма нека ми напише стъпка по стъпка как се задава в програмата,за да се подреди автоматично маркер.Правя нещата но до някъде и немога да продължа нататък.Ще бъда много благодарна ако някой се отзове на молбата ми.


А сигурна ли си, че крака е читав? Защото срещах по торентите някакъв комплект от диамино и модарис, но нещо не му работеха всички функции!

rosy

Всичко е както трябва просто не знам как да продължа от там до където стигам

Бончо


Всичко е както трябва просто не знам как да продължа от там до където стигам


Мисля си, че точно до там до където стигаш му са и възможностите! Лектра не е от долюбваните от мен програми, но имам някакви впечатления. При нея отделни групи функционалности като конструиране и маркери са отделни програми, а не като други системи, всичко в една програма условно разделена на модули! Тъй като има отделна програма, но не си спомням името и за оптимизиране на маркерите от зададената поръчка за производство, много ме съмнява, че в диаминото няма автонестинг, а само някакво групиране и после създадените маркери да се оптимизират/преподреждат в другата програма. Това най би пасвало на недолюбваната от мен логика на работа в Лектра.

kamidino

Здравейте, Бончо!
В предишен отговор се написал:

Има и други неща, но за работника са малко непонятни!

Какво имаш предвид?

Бончо


Здравейте, Бончо!
В предишен отговор се написал:

Има и други неща, но за работника са малко непонятни!

Какво имаш предвид?


Другите неща са по поддръжката и взаимодействието с хардуер който не е в комплект със софтуера!

cadoperator

#26
10 декември , 2009, 04:28:06 Last Edit: 10 декември , 2009, 10:13:49 by krassyo
Здравейте,
виждам че споменавате неколкократно за хак-ната версия на лектра. Някои може ли да ми каже откъде мога да си я сваля? някои разполага ли с хак-ната работеща версия? ще се радвам ако можете да ми помогнете, аз работя с assyst и имам много проблеми с конвертиране на кройките от лектра.

благодаря ви

krassyo

Едва ли ще е коректно в този форум да се обсъждат такива неща като : "откъде да намеря хакната версия на ...."
Това е форум с основна тематика "Българска мода" а не "warez".
Намерете специализиран подходящ форум и там питайте.

Поздрави

descool96

#28
14 март , 2010, 09:30:18 Last Edit: 14 март , 2010, 12:44:10 by krassyo
Здравейте,
Аз съм мн. суров в темата за модата в Бг. но желая да стана част от нея и да допренеса за нейното развитие!
Имам сурови модели за спортни облекла, как бих могъл да ги развия и довърша... нямам техническо образование.
За целта и за това се обръщам за информация към вас (като цяло). Има ли някаква организация свързана с производство и моделиране към която мога да се обърна за по нататъшно развитие?

Благодаря!

Бончо


Едва ли ще е коректно в този форум да се обсъждат такива неща като : "откъде да намеря хакната версия на ...."
Това е форум с основна тематика "Българска мода" а не "warez".
Намерете специализиран подходящ форум и там питайте.

Поздрави


До някъде може и да си прав, но нали модата се прави от конструктори и дизайнери и това е форум за взаимопомощ!?

Go Up