28 март , 2024, 18:33:06

News:

Писането на кирилица е задължително. При проблеми използвайте конвертора на forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php


кройки и скици

Started by oshi, 05 декември , 2008, 12:34:49

« назад - напред »
Go Down

oshi

Здравейте колеги, бих искала да се допитам до Вас, как оформяте техн.документацията за моделите си  и по скоро ми е интересно какви програми ползвате за да създадете техн.скица.С коя програма е по- удачно да се работи именно за това - Corel Draw,Photo shop,Iilustrator,Paint,Optitex (имали модул за скици) или Auto Cad?Ще се радвам да обсъдим възможностите и да обменим мнения.
Весели празници!

Miami

 Ами на Корел се правят- как на Аутокад  ??? абсурд

oshi

#2
05 декември , 2008, 14:44:05 Last Edit: 05 декември , 2008, 14:46:52 by oshi
Защо да е абсурд на Auto Cad?Доста добре се правят даже производствени кройки , лесно се оформят кривите, но съм съгласна че на Corel може да се вкара и цвят.Това което искам е да намеря най- подходящата програма специално за професионално направени технически скици. За това се допитвам.

Miami

To сигурно и на Word е вьзможно да се направи скица, но не за това програмата. Както сте казала сама- имате кройки на Auto Cad, a именно защото е чертожна програма. :)
Corel Draw и  Illustrator са за художествено оформление и те се ползват за технически скици (тип рисунки). :)

daniva

Мисля , че CorelDraw е просто перфектната програма , с нея могат и невероятни дизайни за декорации да се проектират , които впоследствие да се осъществят като щампи , бродерии и т.н. А технологичните скици могат да стант прекрасни и изключително подробни , но всичко това зависи от уменията за рисуване и познанията  на създаващия ги .
А дали желал някой, от вас колеги,  да сподели с нас поне едно свое изображение . Просто ми е любопитно, понеже не съм виждала много такива професионално направени и добре нарисувани.

Бончо

#5
12 декември , 2008, 19:55:09 Last Edit: 12 декември , 2008, 20:04:08 by Бончо

Здравейте колеги, бих искала да се допитам до Вас, как оформяте техн.документацията за моделите си  и по скоро ми е интересно какви програми ползвате за да създадете техн.скица.С коя програма е по- удачно да се работи именно за това - Corel Draw,Photo shop,Iilustrator,Paint,Optitex (имали модул за скици) или Auto Cad?Ще се радвам да обсъдим възможностите и да обменим мнения.
Весели празници!


Май за перфектност Corel DESIGNER® , а за по-простички в оптитекс си има експорт към ексел и си излизат детайлите като картинки с описания и пр., което вече може да се дообработи допълнително, а мисля, че може и да се редактира и шаблона.

Мисля си, че няма да е трудоемко, ако експортираш кроиката в .dxf от кадсистемата и чрез импорт в дизайнера да я дообработиш.
Не съм се човъркал с тези неща, трябва да ги рачовъркаш!

PI

#6
14 декември , 2008, 20:03:19 Last Edit: 14 декември , 2008, 20:14:30 by PI
daniva, остави е-майл аз ще споделя с тебе мои технологични и художествени скици направени на Corel Draw и Photoshop. Програми като Auto Cad са приложими по скоро в архитектура и строителство. Като цяло технологична документация за модел може да се подготви идеално според мене на Corel Draw. Виждала съм художествени проекти и на 3D MAX, относно конструктивната част Бончо даде добра насока.

Felix


Бончо написа:

Quote
Мисля си, че няма да е трудоемко, ако експортираш кроиката в .dxf от кадсистемата и чрез импорт в дизайнера да я дообработиш.


Бончо, нерде кройки, нерде техническа скица в документацията за моделите? ::) ??? ::)

Аз лично използвам Corel.

kremena

остажям и моя адрес също искам да видя нещо на корел дрол-kremi_panova@abv.bg

Go Up