28 март , 2024, 14:55:56

News:

Писането на кирилица е задължително. При проблеми използвайте конвертора на forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php


Моделиер - конструктур съм желая промяна на работното си място

Started by daniva, 08 ноември , 2008, 06:26:58

« назад - напред »
Go Down

daniva

Моделиер - конструктор съм и разбрах , че вече имам вътрешна нужда от промяна на работното си място.
От около 5 години работя в известна компания , но там вече освен само да се възползват от познанията ми с КАД система КОНСУЛТ+ и от дизайнерските ми умения , просто не виждам никаква възможност за личностното си развитие .
Аз съм си художник ,но обожавам и конструктурската работа и търся нови предизвикателства....ПОМОООЩ

Felix

Здравей, daniva.
Това, което си постигнала досега не е никак малко.
Ти казваш:
Моделиер - конструктор съм .....  работя в известна компания .....    познанията ми с КАД система КОНСУЛТ+ .....  от дизайнерските ми умения...

Как всъщност си представяш работата на новото място?
От кой край на България си?

daniva

#2
09 ноември , 2008, 07:03:22 Last Edit: 09 ноември , 2008, 07:07:51 by daniva
Може би звучи странно , но аз обожавам сегашната си работа и всичко  това е което желая и за напред да върша , но просто вътрешната среда в компанията сега когато настъпиха доста големи промени не мога да възприема. А и просто считам че заплащането за тази позиция е прекалено малко ,когато от теб се изисква да поемаш много , много отговорности и задължения .....а и нещо ми поомръзна аз да обучавам нови хора , имам огромното желание и аз да се науча на ощеееее и още тънкости от занаята .
Не ме плаши нищо от от всички етапи на работата рисувам нови модели / боравя с Corel Draw и др./ , конструирам кроиките , правя размножение с лекота , прошивам в произвоството с помощта на технолога
на фирмата , не спя от вълнение как ще се получи всичко .....и  след всичко това шефа да забелязва САМО това което не е нправиш добре и нито дума за останалите прекрасни умения и постижения / от които и той самия се пролзва/ ....писна ми просто искам свежа промяна .
Робота в свеж творчески екип .
В централна България е разположена фирмата , но още се притеснявам да спомена име , просто още не съм в процедура на напускане и ...ако някои се интересува по е-mail или с лично съобщение повече подробности...
Не ме плаши промяна на местоживеене при нова работа.

Felix

Ти май наистина не спиш. Малко млади хора биха писали отговор в 7 часа сутринта в неделя. :)

Мисля, че не са много шефовете на големи фирми, които да изказват постоянна благодарност за добре свършена работа. Просто защото в един голям колектив докато обиколи всички и им благодари пак ще е станало време да благодари на първите.  ;D Виж, негово задължение си е да забележи когато нещо не е както трябва.
Съвсем друг е случая, когато усетиш, че тенденциозно те тормози и търси под вола теле. Тогава трябва да разбереш каква е причината за това и ако прецениш, че нещата няма да се поправят, хващаш си торбата с хитрините и си търсиш по-добро място.
Въпреки цялото нямане на работа съм забелязал, че хора, на които им се работи бързо-бързо си намират къде да започнат.
За заплащането ти гарантирам, че никога няма да ти е достатъчно. Това е световно признат феномен.  ;)
Има обаче нещо с което можеш да си помогнеш. Доколкото виждам, работиш много и си станала нужна на фирмата. Защо не отидеш при шефа и просто да му кажеш, че парите не ти достигат, а работата, особено сега, като фирмата се разраства те изтощава....
Искайте, но и знайте какво да си поискате. Например за заплатата трябва да си наясно дали някъде в града изобщо можеш да получиш такава.

При теб нещата обаче както виждам не опират до заплата. На теб ти се работи.
Дано някой от четящите тук успее да ти помогне. Сигурен съм, че с този ентусиазъм винаги ще успееш.

Търсила ли си в специализираните сайтове за работа?

PI

#4
10 ноември , 2008, 23:47:55 Last Edit: 11 ноември , 2008, 00:01:14 by PI
daniva:
        Признанието е в тебе самата, ако ти си удовлетворена от собсвената си работа, защо ти е нова. След като се развива фирмата развивай се и ти. Процесът рисуване - моделиране - конструиране - технология - прошиване щом ти се отдават с лекота това е твоето признание. Признаването на шефа е вид внимание ,а критиките са градивни според мене, ако търсиш неговото внимание по добре кажи написаното на него и поговори с ръководството си, не бързай да напускаш. Това бих те посъветвала. Ако искаш тънкости да научиш това става именно с критики и работа. Отностно заплата ти отново според мене е въпрос на преговор между тебе и работодателят ти.

В каква насока търсиш развитието помисли и поспи малко и реши ? :)

daniva

А бе , хора , защо си мислите че не спя , просто съм на работа от 8 часа , а работя и в събота та за това съм "on line" по това ранно време на  деня.
А за парите сте прави ....не са достатъчно никога , но и е глупаво , една шивачка да взема с около 50лв.по- малко то мен и тезата на боса е че тя ми изкарвала заплатата....ПРЕДСТАВЯТЕ ЛИ СИ.
А не е вярно , че шефа не трябва да насърчава и вижда усилията на служителите ...работила съм в чужбина и там просто постоянно се вглеждаха в моите умения и това с цел да се ползват от тях естествено с/у допълнително заплащане, /просто истински капитализъм / за да се печелят повече париии за фирмата.
А в компанията в която работя просто се затварят очите за добри умения и то от страх ,че ще искаме по-добро заплащане ...така че за шефа не е изгодно интелектуалното развиване на служителите, по му е на сметка неукички , необразовани , захлюпени хора да работят за него , но само когато им позволи и когато има нужда наистина да дават  идеи и дизайнерски проекти...
ПРОСТО не вярвам , хора , че това е  рядкосрещано явление при бизнеса в БГ.


PI

 "daniva: А бе , хора , защо си мислите че не спя , просто съм на работа от 8 часа , а работя и в събота та за това съм "on line" по това ранно време на  деня."

Daniva: Да разбираме ли че работиш и събота и може ли да споделиш как ти е заплащането в почивните иначе дни по закон?.

Felix

Quote
« Отговор #2 -: 09 ноември , 2008, 07:03:22 07:03 »


Е, то 09 ноември отвсякъде си е неделя. Освен ако оня гад те кара да работиш и тогава.  :)

Quote
така че за шефа не е изгодно интелектуалното развиване на служителите, по му е на сметка неукички , необразовани , захлюпени хора да работят за него


Така може да е за някои професии. И аз самия не искам професорки и доктори на науките да ми шият дрехите.
Не мога да си представя обаче как някой ще иска например моделиер дизайнера му да е неук, необразован и захлюпен.
Какво казват приятелките ти за твоето желание да си смениш местоработата?

PI

Така може да е за някои професии. И аз самия не искам професорки и доктори на науките да ми шият дрехите.
Не мога да си представя обаче как някой ще иска например моделиер дизайнера му да е неук, необразован и захлюпен.


Felix: Би ли уточнил какво разбираш под неук,необразован и захлюпен моделиер - конструктор на облекло или моделиер - дизайнер на облекло.  :)

PI


Така може да е за някои професии. И аз самия не искам професорки и доктори на науките да ми шият дрехите.
Не мога да си представя обаче как някой ще иска например моделиер дизайнера му да е неук, необразован и захлюпен.


Felix: Би ли уточнил какво разбираш под неук,необразован и захлюпен моделиер - конструктор на облекло или моделиер - дизайнер на облекло.  :)

daniva

[
Daniva: Да разбираме ли че работиш и събота и може ли да споделиш как ти е заплащането в почивните иначе дни по закон?.

[/quote]
Да ,  всички работим поне в 2 съботи в месеца, като заплащането както се сещате е същото като в редовен работен ден ....дали е така по закон ....нееееее. За неделите официално пе е работн , но тогава в къщи прекарвам доста време в скициране на модели , които представям за одобрение . В работно време просто лудницата е голяма и творческа  мисъл е почти не възможно да  ме обхване. Така че за това и при мен неделя е също действен ден...

. И аз самия не искам професорки и доктори на науките да ми шият дрехите.
Не мога да си представя обаче как някой ще иска например моделиер дизайнера му да е неук, необразован и захлюпен.


Felix: Би ли уточнил какво разбираш под неук,необразован и захлюпен моделиер - конструктор на облекло или моделиер - дизайнер на облекло.  :)

А за "професори- моделиер-дизайнери " наистина и дума не може да става , но мисля , че при този вид специалисти , самоусъвършенстването ,  любознателността и любопитството към околния свят не бива да престава за да си адекватен на съвременността. А човек , който инвестира в собственото си развитие ,рано или късно пожелава усилията  му за това да бъдат възнаградени /ПАРИЧНО/ , когато от тях се възползва и компанията , за която работиш.

Felix

Quote

Felix: Би ли уточнил какво разбираш под неук,необразован и захлюпен моделиер - конструктор на облекло или моделиер - дизайнер на облекло.

PI, за това най-добре питай daniva.
Аз казах, че не мога да си представя как някой ще иска например моделиер дизайнера му да е неук, необразован и захлюпен.
А дали е моделиер, конструктор, дизайнер, счетоводител, шивачка или чистачка...
Всички трябва да се развиват и усъвършенстват, но докато за някои професии това е препоръчително, за други си е направо задължително.

Miami

Daniva,
разбирам те напьлно за какво отношение и начин на мислене говориш- такива шефове не оценяват трда на служителите си и губят ценни кадри - но дори и това не осьзнават. :)
Това е често срещано и е вьпрос на манталитет. Поради сьщите причини и аз напуснах работа.:)
Пожелавам успех! :)

ПС: Доколкото разбирам ти вьршиш работата на дизайнер + моделиер-конструктор + прошиването на мостри !  ::)  Така както сьм го виждала не ведньж това са 3 професии = 3-ма човека и мисля, че им спестяваш доста пари и си в правото да си поискаш не малка заплата или отпадане на отговорност. Лично мнение.

:)

daniva

Амиииии, знаех си че това не е само моя болка и че наистина съм си права в  изисквания си към шефа .
Благодаря ти ,   Miami , за споделеното мнение.
Просто много ми липсва контакт със себеподобни в професионално отношение.

Go Up