28 март , 2024, 12:27:51

News:

Sofia Fashion Week 2015 - новата дестинация на висшата модаSofia Fashion Week 2015 - новата дестинация на висшата мода
https://news.fashion.bg/article/11687/17/Sofia-Fashion-Week-2015-novata-destinacia-na-visshata-moda


Iskam da stana model...

Started by Magdalena, 10 ноември , 2003, 15:40:55

« назад - напред »
Go Down

eli

Мисля, че доста от манекенките по агенциите не притежават наистина перфектни тела.Напоследък като ги гледам им се чудя защо въобще се занимават с тази професия-някои нямат дори нужната височина, да не говоря че други никак не са и слабички.Обърнете внимание скъпи агенции на всички тук, които имат желанието да бъдат модели.Те може и без проф.опит да изглеждат значително по-добре от тези на които плащате.Аз за това и не се снимам ,щото всичко е толкова връзкарско-178 съм висока, 51кг,60см талия, 90см ханш и слагам в малкото си джобче много от работещите модели, които виждам на последък.А вие всички, които искате да бъдете модели-нищо не сте изпуснали-50% от агенциите за модели в България-НИЩО НЕ СТРУВАТ!

katrin

ot mnogo malka gledam tv kanali za manekeni i fotomodeli.Imenno tochno tova e moqta mechta,koqto ne sum sbudnala do dnes!Az mislq che nqma da me priemat za manekenka zashtoto kakto sum chuvala trqbva da budesh visoka nad 170sm.,a az sum visoka 1.67,taka che se nadqvam che moga da stana model!Mnogo shte sum shtastliva!Pochti vsichki v moq kvartal i ot moq klas me znaqt kato "manekenkata".Ot moeto uchilishte ima nqkolko manekenki i edin maneken.Iskam i az da buda edna ot tqh!Kazvali sa mi che imam priqtna usmivka i che liceto mi kakto i tqloto sa v moi plus.Mplq pomognete mi,otgovorete na moeti pismo i iskam da mi dadete povece informaciq za modelite,kakvi kachestva trqbva da pritejava?!

katrin

iskam da znam zashto nikoi ot tozi sait po-tochno horata,koito sa kompetentni za modeli i za  cqlata organizacia kak da stanesh model ne moje da mi otgovori na pismoto ot predi 1 mesec veche.Mnogo sujalqvam za tova vie mi bqhte golqma nadejda.No qvno ne sum popadnaqla na pravilnite hora!

georgi

ne znam kum kogo da se oburna molq pognete! blagodarq.

Rira

Iskam da stana fotomodel. Nqmam danni za manekenka,visoka sum 1.63, no imam hubavo lice. Nqkoi znae li kum kogo moga da se oburna ili kakvo trqbva da napravq?

boriana

predi 5 godini i az biah model,no ot 5 godini sum v ispania za 2 godini kachih ot 47 do 60 kg.......ako mojes kaji mi niakoi nachin za da namalia tegloto si...visoka sum 168 i s 60 ne moga dori da se pogledna v ogledaloto znam che tova ne e temata,no modelite po princip vinagi spazvat niakakva dieta,taka che si pomislih che mojes da mi pomognes.blagodaria

ivona

на кого да пращам снимките и какви са жи изискванията:)
molq da mi pi6ete na maila

ivona

na koi da pratq snimki:)

NSMD

СЪВЕТА ПО МОДЕН ДИЗАЙН НА НАЦИОНАЛНАТА КАМАРА ЗА МОДА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ,  СПИСАНИЕ  БЪЛГАРСКИ МОДЕН БУК И АЛБЕНА АД

С ПОДКРЕПАТА НА НАЦИОНАЛНИТЕ ИНСТИТУЦИИ

 

организират

 

ТРЕТИ НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС

ЗА МЛАДИ СТИЛИСТИ, ДИЗАЙНЕРИ И МОДНИ ТАЛАНТИ

 

Изразете себе си в един или всеки от посочените раздели и категории:

Раздел: МОДЕН ДИЗАЙН в категории:

1.       детска мода

2.       спортно-елегантна младежка мода

3.       вечерни облекла

4.       висша мода

5.       връхни облекла и кожи

6.       мъжка мода

7.       аксесоари: обувки и чанти

8.       бижута

9.       интимо: бельо и бански

10.   текстил

Раздел: СЦЕНИЧНО ИЗКУСТВО в категории:

11.   модни прически

12.   грим

13.   модна фотография

14.   авторска фешън музика

15.   модна хореография

16.   модна сценография

17.   модел: /мъже и девойки/

 

І КРЪГ - 31.01.2006 г.

За Раздел Моден дизайн: Очакваме по 5бр. Ваши скици с размер АЗ без надписи.

За Раздел Сценично изкуство: За "Прически" и "Грим" се изпращат по 5 фотоса на Ваши рекламни лица преди и след изпълнението на проекта Ви.

За "Модна фотография" участието е с 5 фотоса в размер А3.

За "Авторска фешън музика" изпращайте записи на 1 СD с Ваши композиции.

За "Модна хореография" и "Модна сценография" изпратете 5бр. текстови и образни проекти на хореографии и сцени за модно събитие.

За "Модел" изпращайте по 5 свои различни фотоси в цял ръст и лице.

Краен срок за участие в националния конкурс: 31.01.2006г.

/ Важи пощенското клеймо. На място на адреса на получаване до 23.00часа/31.01.2006 /

 

ІІ КРЪГ - Пловдив, 30.03.2006 г.

Обявяване на номинациите за финал /по 5 за всяка посочена категория и възрастова група/. Награждаване със сертификати за най-добър идеен проект и цялостно представяне по време на PLOVDIV FASHION WEEK - Международен панаир Пловдив. Наградените със сертификат от І, ІІ и ІІІ национален конкурс получават допълнителни бонус точки при участие и оценяване в І национален конкурс на тема "Танцуваща мода-Мода в движение".

 

ІІІ КРЪГ - Приморско, 28-30.06.2006 г.

Ревю спектакли на финалистите. Класиране на победителите в посочените раздели. Награждаване. Тържествен коктейл.

 

НАГРАДИ:

1-ва награда: статуетка; 2 участия в Sofia FASHION WEEK и 2 участия в Plovdiv FASHION WEEK;Публикуване на моделите в BG book;TV излъчвания.

2-ра награда: диплом, 1 участие в Sofia FASHION WEEK и 1 участие в Plovdiv FASHION WEEK; Публикуване на моделите в BG book; TV излъчвания.

3-та награда: диплом, 1 участие в Plovdiv FASHION WEEK; Публикуване на моделите в BG book; TV излъчвания.

 

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ:

·        Стипендия за обучение по моден дизайн в България;

·        Едноседмичен стаж в чужбина;

·        Едногодишен договор за публикуване на идейни проекти по скици в 10-езичното българско списание за моден дизайн "Студио Надин Стайл" с тиражиране на кройки и продажба на модели;

·        3-годишно участие в Международен дизайнерски пленер - Импресия, Пловдив 7-11.06.2006/2007/2008 и Лятна академия за моден дизайн - градината пред Народен театър, София /15-20.06.2006/2007/2008. Изложби-аукцион на финалистите;

·        3-годишно участие в Международна дизайнерска борса за договаряне на ангажименти;

·        Издаване на самостоятелен диск с авторска музика;

·        Фотоизложби и ангажименти за победителите в модна фотография, хореография, сценография, грим, прически;

·        Ангажименти с договор в Модни агенции, членове на Национална камара за мода за рекламни лица, участия на подиум и обучение за моделите-победители.

 

МНОГО ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПРЕМИИ И НАГРАДИ. СПОНСОРСТВА.

 

ЖУРИРАНЕ:

І кръг- BG book

ІI кръг- Национален съвет по моден дизайн

ІІІ кръг- Международно жури и Медиен моден съвет

 

РЕГИСТРАЦИЯ:

Изпращайте Вашите материали персонално за всяка избрана тема и автобиографията Ви на адрес: 4000, гр.Пловдив, ул. "Кн. Ал.І Батенберг" 51, ет. 1, за ІIІ национален конкурс за млади стилисти, дизайнери и модни таланти.

Регистрационна такса за участие: 6лв. /шест лева/ с ДДС за всяка категория, платими по банков път: Национална Камара за Мода - България, банкова сметка - 107 647 25 63, банков код - 621 7 630 7 - Булбанк АД, клон Пловдив за ІІІ национален конкурс за млади стилисти, дизайнери и модни таланти. Издава се данъчна фактура.

 

Участниците в І и ІІ кръг се регистрират с входящ номер в три възрастови категории: 15-18, 19-25 и 26-30 години, а за модел в две възрастови категории:15-18 и 19-22 години. Право на участие имат всички таланти без ограничение за образование и професионална квалификация. За модел могат да участват само лица-непрофесионални модели и без опит на подиум с минимална височина за девойки 1.70м и 1.75м за мъже.

 

Информация на тел. 032/62 09 29 и 088/825 35 16.

E-mail: nsmd@abv.bg или bgbook@abv.bg

 

Документи, снимки и скици на номинираните от ІІ и ІІІ кръг не се връщат. Всички права са в полза на авторите-участници като участието на финал се осъществява чрез възлагане управление на авторските права

BgFashionChamber 032/620929,632271,088/825 35 16

danail petrov tarpov

interesuva me kak moje da se stane model.na 17 godini sam 178 rust i 65kg

ivona

ne samo teb te interesyva:) ami pra6ta6 snimkii i az ne znam k1de i ako te odobrqt...

evgeniq todorova

dobur den na vsi4ki jelae6ti da stanat profesionalni modeli ili manekeni.zanimavam se s nabirane na neprofesionalni modeli i fotomodeli.
s ydovolstvie ste pregledam va6ite e-maili i snimki na bgvisages@yahoo.com
o4akvam vi.

stela

zdraveite !!I az iskam da stana model , no roditelite mi nedavat, za6toto spored tqh pove4eto manekenki sa mutresi. Tova naistina li e taka ili gre6at? az imam hubava figura i v liceto sam dosta hubava i mnogo bih iskala da se probvam kato model. Pi6ete mi

MARINA QNEVA

mnogo iskam da sem model ili manekenka tova me vleche ot malka as sem na 13 godini i nai golemiq mi podarak shte b1de ako stana model stela :

> zdraveite !!I az iskam da stana model , no roditelite mi
> nedavat, za6toto spored tqh pove4eto manekenki sa mutresi. Tova
> naistina li e taka ili gre6at? az imam hubava figura i v liceto
> sam dosta hubava i mnogo bih iskala da se probvam kato model.
> Pi6ete mi

тео

q kaji , kaji , kym kogo da se obyrna za nqkakwi probni snimki , ili interwiu zashtoto i az imam jelanie da byda fotomodel ili maneken , imam danni , wisok sym i s dobra fizika ;]]]] nqkoi malko help ?

Go Up