18 април , 2024, 06:20:55

News:

Писането на кирилица е задължително. При проблеми използвайте конвертора на forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php


Тенденции 2008

Started by Nevena, 08 януари , 2008, 18:55:59

« назад - напред »
Go Down

Храбрия шивач

Ейййййййй, голяма реклама му дръпнахте на този магазин..........
Принципно получвам обриви като чуя нещо към което е добавено fashion....
Скептично съм настроен и към това....та не мисля, че ще е нещо спиращо дъха!!!

Dummy Doll

Това принципно има ли общо с темата тук? Защото ако е така, то аз вчера бях на пазар и влизах в повече от един магазин... Да разказвам ли?

tanqcool

"Ейййййййй, голяма реклама му дръпнахте на този магазин..........
Принципно получвам обриви като чуя нещо към което е добавено fashion....
Скептично съм настроен и към това....та не мисля, че ще е нещо спиращо дъха!!!" <------ недей да мислиш това е сложен процес и обикаляй малко повече :o

Dummy Doll

За мен мисленето не е сложен процес, но какво все пак иска да каже "tanqcool" ... Някой схваща ли?

tanqcool

сигурна съм че всички схващат и явно има причина да се пишеш "dummy doll"-глупава кукла :D :D :D

Dummy Doll

Определено има причина да се пише така.
Професионалистите го използват като термин, свързан с модата. За останалите звучи като "глупава кукла", но това сочи единствено докъде, се простират техните знания. Тези по мода, както и тези по английски език.
Така например, никой не казва "спирка-лампа" ако трябва да преведе stop light, нали? Освен вие, драга ми tanqcool, вероятно... :)

tanqcool

ейййййййййййййййй  :голяма експертка излезе!dummy doll- никога не съм чувала такъв термин в модата.със сигурност и никoй друг не е.блондинка си нали? :D :D :D

Dummy Doll

Ами порови се малко насам-натам, това поне е лесно на днешно време. Пък е и значително по-лесен процес от мисленето...

tanqcool

благодаря ти много за съвета оценявам го,но трябва да ти кажа,че след като прочетох съобщението,в което ми казваш,че dummy doll е някакъв термин в модата,веднага извърших нужното така да се каже "разследване".и разбира се,както очаквах, намерих всичко друго,но не и модни термини,така че си спести съветите за някой друг. :o

Dummy Doll

"...намерих всичко друго,но не и модни термини,така че си спести съветите за някой друг."

Ами аз изрично подчертах, че това е моден термин, а ти не си намерила такива. Съжалявам.
Ако имаш нужда от помощ, кажи.

tanqcool

аз пък да ти кажа ,забелязах че си мислиш,че това е моден термин,но със сигурност в момента,в който си си измисляла това ,Джани Версаче се е обърнал в гроба три пъти! :D

Храбрия шивач

Таня,

Мнението ти не е за тук! Пусни нова тема!
Прояви някакво уважение към този който е пуснал темата.
Видяхме твоята тема.....никой не писа в нея, извода относно интереса който можеш да предизвикаш сама можеш да си го направиш.
Що се отнася до мнението ти за въпросния магазин, на всички стана ясно че си пряко свързана с него.
Що се отнася до познанията ти относно професионалните термини .... е тук положението е отчайващо, именно за това те иронизирах с "Готината Таня" но ти така и не разбра. Публикувам ти един линк от който можеш да разбереш какво е "Dummy Doll" като като термин а не в буквален превод:

http://www.istockphoto.com/file_closeup/style_and_design/illustrations/3d_renderings/809660_artists_mannequin.php?id=809660

tanqcool

свързана сам пряко само с един magazin-за хранителни стоки.шивачо,хубаво е,че можеш да мислиш,но никак не ти се отдава.виж,не си правя реклама или нещо такова.както вече казах опровергавах някои от мненията във форума,а именно че бг моделиерите не са кадърни.имаше и други магазини,които много харесах,но за жалост,те не се оказаха български!Имаш коефициент на интелигентност малко повече от на стайно растение-вече го покажа!както вече казах-обикаляй малко повечkо и виж,че някои бг дизайнери заслужено могат да се наричат такива.сега разбра ли защо публикувах мнението си -така наречената от вас \"реклама\" и създадох анкета,за да разбера и чуждите мнения,за да проверя дали наистина дизайнерите не си вършат работата или просто българите са прекалено претенциозни,за да казват,че дизайнерите в българия не струват нищо. >:(

Храбрия шивач

Понеже отвори темата за твоята анкета.
Айде да се срещнем там!

Nevena

Преплитането на мненията е безспорен факт в този форум отдавна. Моето мнение е... Вярно е Бончо, няма мода ако не е продаваема ама няма и мода ако не е изкуство. Трудно е да направиш мост между материалното и не материалното. Трудно ни е да се уважаваме като професионалисти и като хора , които работят за идеята, която дали ще е продаваема е отделен въпрос. Лошото е ,че всеки си мисли че знае всичко май.... Да създаваш каквото и да е трябва да си изпълнен с много любов какво правите в форума освен да се заяждате, нищо "чешите си духовният оргазъм", вместо да обменяте опит и да се сработвате вие си мерите да не казвам какво....така не се създава Мода хора. Така не се създава нищо.... Нищо лично към никой ... Бъдете здрави Невена
п.п. Мода в Бг има и уважаваите хората които се борят за това да е има, това че не е на нивото на най-големите в бранша. Еми те са за това най-големите. Имаме страхотни специалисти в всеки отрасъл в специалността. И мисля, че някои ден ще имаме и ние най-велик...които ще е по по най... ама за сега първо трябва да стъпим на първото стъпало да се уважаваме като колеги и професионалисти. Кои какво имал е без значение. Мисленето е важно.
Пожелавам Ви успехи за вбъдеще:)

Go Up