28 март , 2024, 22:32:00

News:

Sofia Fashion Week 2015 - новата дестинация на висшата модаSofia Fashion Week 2015 - новата дестинация на висшата мода
https://news.fashion.bg/article/11687/17/Sofia-Fashion-Week-2015-novata-destinacia-na-visshata-moda


курс по конструиране и моделиране

Started by albena, 12 декември , 2007, 23:03:38

« назад - напред »
Go Down

albena

Завършила съм Русенски университет - машиностроене,но в Русе е добре развита шивашката индустрия и бих искала да разбера нещо повече за конструирането на облекла-каде има курсове или учебници.Постоянно чета в обявите ,че се търсят конструктори които работят с cad програми.Моля,ако някой макар ималко желание да ме въведе в тази сфера да помогне.Албена

blankabianka

Здрасти !Въпроса е дали искашда работиш каот конструктор надрехи-ако имаш желание взимаш си учебник по конструиране,записваш при някой преподавател от професионална гимназия по облекло и тексти(мисля че в Русе има),няклко урока.купуваш си програмата и започваш да я разучаваш.но това не означава че от теб ще изезе добър конструктор.Защото не знам защо всеки втори българин решава че от него става дизайнер на дрехи.

prolet

от къде и колко струва такава програма?

Бончо

http://store2.data.bg/backinblack/CAD/Audaces_5.2/  Тука има една не лоша работеща кад програмка, става не само за обучение.

vasil63

bonco moje li malko poyasnenie ...kak se raboti sas tazi programa?



Съобщението беше редактирано (12-29-07 20:51)

Nevena


Бончо

@vasil63: Програмите и компютрите не вършат РАБОТА, а помагат на хората да вършат повече и по-качествена работа за по-малко време. Започни първо от конструирането.


@blankabianka: Мила, форумите са преди всичко за ВЗАИМОПОМОЩ. Като не можеш или не желаеш, поне не пречи на тези които не чакат някой друг да ги обучи.



Съобщението беше редактирано (01-10-08 19:07)

vasil63

byahte mnogo izcerpatelni blagodarya za sadeistvieto

pozdravi!


@izvini me bonco pak pisha na slyokavica!

vasil63

bonco imash li skyp adres ili imeil iskah da te popitam nesto?

Бончо


sevdalina_mail@abv.bg

 Здравейте,
моделиер-конструктор съм, търся си учебник на български на Lectra Modaris V5R1. Моля ако някой може да помогне!
modelier-konstruktor na damsko i mujko obleklo tursi rabota v Sofia,poradi promiana na mestojitelstvoto

Dummy Doll

#11
18 февруари , 2008, 16:33:30 Last Edit: 18 февруари , 2008, 16:39:00 by Dummy Doll
Защо търсите учебник за Лектра тук? Обърнете се към, този от когото сте купили системата или към представителя на Лектра в България.
Това не е апокрифна литература, която можете да търсите по този начин...

Ето ви координати:

Miró Ltd.
7, Kn. Alexandar Str.
4000 Plovdiv, Bulgaria
Tel: +359 (0)32 62 55 51
Fax: +359 (0)32 62 55 57
Mobile: +359 (0) 887 37 55 55

vale_dama

Здравей Севдалина . За съжаление нямам учебник за Modaris ( на хартия ) . Работила съм доста време и на Modaris и на Diamino ( на Лектра).Мисля че съм нмого наясно с нещата , но всичко е в главата ми. Ако решиш нещо да ме питаш и  мога -  ще помогна.

sevdalina_mail@abv.bg

      Zdraveite :),
Sujaliavam,4e tolkova vreme ne sum vlizala vuv foruma i 4ak sega vijdam,4e imam otgovor. Ve4e si dostavih u4ebnik na Lectra ot Francia i sega go prevejdam na bulgarski i moje da se kaje, 4e rabotia na programata. Firmata, v koiato rabotia oba4e ne ni obu4ava i e dosta trudno da se opraviam samo s u4ebnika. Pitaneto mi e kak mdl fail da stane fdx, za6toto v u4ebnika pi6e,4e programata e s vgraden konvertor, i kak se suzdava rustov nomer na model pri polojenie,4e niamam bazovi modeli , izob6to kak da zadam kakvi nomera jelaia da imam v daden model?
Predvaritelno blagodaria za pomo6ta. Ako moga i az da sum polezna s ne6to 6te se radvam da pomogna.
modelier-konstruktor na damsko i mujko obleklo tursi rabota v Sofia,poradi promiana na mestojitelstvoto

vale_dama

В общи линии за задаването на номера:
1. Трябва да си създадеш един текстови файл.Можеш да изпозваш NotePad или WordPad.
2. След като отвориш програмата (например  WordPad) вътре трябта да изпишеш следната последователност:
numeric

42_2
*44
54

това трябва да има във файла и съответно го именуваш както пожелаеш ( например аз бих го кръстила 42-54). Всичко това е всъщност означава думата numeric (ясноти е) , празен ред , посочваш първия размер в таблицата(42) , долна черва , със стъпка 2 , на нов ред се посочва основния номер със звезда пред него(44), и на следващия ред е показан последния номер (от модела).
3. след като си създала този текстови файл следва да го извикаш в Modaris.
4. отваряш модела ( съответно виждаш кройките), Горе от меню Display активираш меню Title block ( в този момент ще виждаш само хоризанталната  табличка , вертикалната с номерата още я няма).
5. отиваш в меню F7 .
6. Натискаш върху меню ImpEVN и после върху иконата за модел( русинките -за да съм ясна ).
7. Ще се отвори прозорец  - задай пътя и стигни до текстовото файлче , което създаде преди .
8. Маркираш файла и натискаш отвори (open) .
9. Би трябвало вече да виждаш вертикална таблица с размерите от 42 до 54 ,като в бяло е посочен основния номер 44.
10. вече можеш да кликваш върху градиращите точки и да даваш нараствания за разлияните номера.
ПП
давам друг пример - файла го кръсвя 36- 42 и пиша вътре:
nimeric

36_2
*38
42
Вече се надявам ,че си разбрала модела ще е размножен от 36 до 42 номер със стъпка 2 и с основен 38 размер.

Go Up