реализация

Started by lles, 14 септември , 2007, 18:35:50

« назад - напред »
Go Down

lles

Интересно ми е как един млад човек, току що завършил висше учебно заведение със специалност - мода, може да си намери работа в която да прилага знанията  си и да придобива нови? Харесва ми работата на конструктор - моделиер, мога да работя и на CAD  система, търся си работа от месец, но не попадам на подходящи предложения. Бихте ли ме посъветвали как да постъпя, къде да търся?
Благодаря Ви предварително.



Съобщението беше редактирано (09-14-07 22:37)

Бончо

Сигурно не търсиш на правилното място:). Виж jobs.bg постоянно се търсят моделиери, конструктори, маркеристи и пр. за градовете София, Пловдив, Русе. Вали от оферти.


lles

Да вали - невали,
няма обява  която да не съм прегледала,от края на юли следя обявите,наистина са малко,не е като да не съм съгласна да запретна ръкави, но искам да започна в сериозна фирма където да знам, че има на къде да се развивам. Имала съм предложения които просто уж започваш като конструктор, ама всъщност ти вършиш работата на крояча и няма и грам конструкторска работа. Не че имам нещо против това да се уча на всяко нещо което е свързано с професията ми,но дефакто се отдалечавам от това което искам да практикувам.Наясно съм че сега единственното което трябва да правя е да трупам стаж и опит,но нали все някъде трябва да почна и колкото е по-сериозна фирмата толкова по добре.Всички искат стаж,ама как когато сега завършваш може да имаш стаж?
Имам добра основа сега трябва да надграждам но фирмите в които ходих на интервюта ми се сториха някак си несериозни.

Бончо

Мисля, че те разбирам.
В големите и сериозни фирми има и сериозни хора на позицията която ти искаш. Никоя сериозна фирма няма да вземе човек от вънка, със или без опит и да му даде равен старт с наложилите се "авторитети". Когато ти докажеш на хората, че на теб може да се разчита, тогава и ще получиш и отговорна позиция.
В малките фирми, всеки прави всичко и често става така, че и шефовете не знаят какво искат.
В крайна сметка ти избираш в каква фирма да започнеш, но това е реалноста на живота.

lles

Да съгласна съм,няма нищо лесно на този свят,надявам се с времето да се примиря, че трябва да имам търпение и се надявам след време да не ми е проблем да си работя това което ми харесва, а за сега независимо че имам образование аз работя това което ми дадат (и  обикновенно това е работа която друг не иска за свърши :))
Жалко разбира се че така стоят нещата, млад човек който има теоретични знания и амбиция неуспява да си намери местенцето и разни лелки се правят на много знаещи и разбиращи нищо, че са шивачки.

Nevena

lles,
здравей, мисля че Бончо е прав, само мога да допълня, че все трябва да започнеш от някъде и ще ти се налага да минеш от всякъде и в началото всеки е вършел неща, които ти се струват, че не са това което искаш да практикуваш, но така се учиш и някои може да види твоите способности, които ще се формират във времето. Университета създава мечти, но е труден пътя към тези мечти. Успех.


lles

Благодаря за подкрепата, наистина нещата са много по-трудни след като завършиш и се чудиш накъде да поемеш, това е някакъв такъв етап от живота в който трябва да поемеш правилната посока, затова за мен е толкова важно и аз се допитвам до вас, защото сте хора които са минали по този път и можете да ми дадете някой друг съвет за което много благодаря.
 :)

nnnina

Здр.lles. Много добре те разбирам,защото аз също минавам по същия път.Завърших преди година ВСУ-спец. Мода и започнах работа уж като моделиер-конструктор в голяма фирма.Само дето аз съм сама,защото фирмата се занимава само с ишлемета и друг като мен няма.Уж аз ще правя бутиковата линия на фирмата ,а една година вече нищо не се случва-разни тъпи лелки се мислят за голямата работа!Едно ще ти кажа мила-въоръжи се с огромно търпение и железни нерви.Знай,че който и да ти даде шанс,ти първо трябва да се докажеш,и много да търпиш,защото нивото наистина е много ниско.От сърце ти желая успех.

Nevena

и на двете Ви искам да кажа Внимавайте с кои кошници тръгвате, защото на първият завой ще ви смачкат. Само с работа ще се научите и то в бранша. Успех
п.п за лелките и те са полезни щом са там:)


Nevena

Относно големите фирми аз лично работя в такава и мога да кажа на Бончо, че в нашата фирма се дават възможности на хора с опит и без опит да оглавят високи позиции и падат още на първият месец, не защото нямат опит в сферата, а защото тръгват с големите кошници и нямат опит в нашата фирма, но както се казва оставяш ги сами да се окалят както сами го правят никои друг неможе по-добре. Аз лично тръгнах от ниското и ми беше трудно в началото, но след 1 година вече мога да кажа че съм доволна от себе си.

lles

Според мен е много важно това с опита ама нали все пак някой трябва да ти повярва и да ти даде шанс да започнеш,аз съм наясно, че немога да поемам кой знае какви отговорности и не се мисля за готов конструктор- моделиер(тепърва ще се градя като такъв надявам се ) ,но все пак съм  млад, умен и амбициозен човек и най -важното имам желание да работя това което съм учила.Просто трябва да попадна в такава среда.Някой трябва да заложи на младите кадри които излизат от вузовете, колкото и да са неопитни все пак хората които са тръгнали да си търсят работа по специалноста не го правят просто ей така защото е лесно,наротив няма нищо трудно от това да попаднеш на работодател който да те наеме.. Радвам се че чрез този форум мога да общувам поне с малка част от хората от бранша,а това никак не е малко.


Nevena

LLes, пиши ми на е-майл. С каквото мога ще ти помогна.


Go Up