28 март , 2024, 16:07:39

News:

Sofia Fashion Week 2015 - новата дестинация на висшата модаSofia Fashion Week 2015 - новата дестинация на висшата мода
https://news.fashion.bg/article/11687/17/Sofia-Fashion-Week-2015-novata-destinacia-na-visshata-moda


one_one

Started by stylin, 01 юли , 2007, 06:19:08

« назад - напред »
Go Down

stylin

Някъде в Америка one_one показва доста добри наблюдения за българската мода. Какво мислите за публикациите и. Те са 59.
Мисля, че ще бъде интересно всеки да се види отстрани.
Моля без обидни текстове. Опитайте се да бъдете обективни.

one_one

Стана малко скучно напоследък в този форум и ето, че Модератора реши да хвърли ръкавицата!
Първоначално смятах, да не я поемам. Приех го като опит за всяване на раздор. Но в темата за Златната игла има реплика към мен на г-н Бончо, на която не мога да остана безмълвна. И тъй като няма много общо с гореспоменатите награди, реших да му отговоря в темата, която е посветена на него.
А за мен самата, моля заповядайте. Ще се радвам да разбера какво мислят колегите от форума. С някои вече се познаваме прилично добре, на виртуално ниво. Изпитвам лични симпатии към някои от тях, ще им го изразя на съответното място. С други, както знаете, не се долюбваме особено, поради огромни принципни различия.
Аз обаче, оставам твърда по отношение на моята позиция и пак ще използвам случая да заявя, че в България имаме много добри специалисти. Истина е, че те много трудно намират реализация. И причините са много. Но това е отделна тема. Който иска може да я започва...
От мен приятна и ползотворна седмица!

El

Хора какво толкова делите не ми е много ясно:)
Спокойно - проблеми имаме всички. Не е добра идея да го избиваме толкова, но ако мислите, че в този ваш спор ще се роди истината кой е по-добър може да си продължите в същия дух. Вие сте различни личности, живеете в различни светове и се борите с нещата кой както може. Както се е случвало на моята приятелка да се допитва до Бончо по разни работни проблеми и той да й даде ценни съвети, така и one-one ми пълни душата с точни и ценни коментари. И двамата си имате мнение за нещата и си го отстоявате и това ви харесвам най-много - с вас човек може да сподели нещо, да прочете нещо и да се коментира откровенно.
Ще пусна този коментар и в двата постинга, защото се отнася и за двама ви.
Пожелавам ви успех и умната:)

one_one

Благодаря на El за постинга.
Прочетох го няколко пъти много внимателно и си мисля, че трябва да поясня нещо, което вероятно не е станало ясно от предишните ми реплики.
Значи, с Бончо нищо не делим, защото наистина няма какво да делим. Но с постоянното си негативно отношение към кадрите в България определено засяга националната ми чест. Както можете да се досетите, тя е твърде обострена, бидейки далеч от родината си.

Изглежда с репликата си относно това как трудно се реализират младите хора у нас, съм създала погрешна представа за себе си. Не визирах мен самата, съвсем не! Просто зная колко е трудно. Аз имах огромен късмет да попадна в точното време, при подходящите хора. Учила съм се при най-добрите в съответния бранш. До ден днешен съм благодарна на тези хора, които тогава повярваха в мен и ми подадоха ръка. Но зная, че това не се случва с всеки. Бях почукала на доста врати, преди да ми се отвори първата.  Просто бях упорита, но си представям как се пречупва ентусиазма у по-податливите и те тръгват по по-лесни пътеки (Еl говори за нещо подобно в другата тема).

И така, аз съм отвъд границата по семейни причини, а не защото "никой не ме е оценил" у дома. В България имах прекрасна реализация, имам я и тук. И на двете места съм работила и работя точно това, което искам и това ме прави невероятно щастлива и доволна.


Ето защо и проблемите на Модата в България ме вълнуват все още. Затова и занапред ще отстоявам позицията си все така неотклонно, както и до сега.

Съвсем не е ставало на въпрос "кой е по-добър"...

stylin

На мен ми се струва, че 1-1 е един от малкото искрени хора в този форум (защото има някои, които искат да ни кажат нещо от рода "казвам ти дъще, сещай се снахо").
Пак ще подчертая, че въпреки дистанцията, тя поддържа много добра връзка с България и модния свят. Очевидно умее да чете добре. Познанията и за фирмите се простират доста нашироко, но въпреки това не можа да отгатне фирмата на г-н Иванов, което още я мъчи. А нас ни мъчи какво значи нейния ник. Защо не започва с някоя друга буква, например "Р" или каквато и да е.
Въпреки двукратните намерения да напусне този форум, не можа да се раздели със закачките и продължава да ни радва с постингите си.
Надяваме се да остане задълго.


one_one

Ха ха ха, това ме развесели.
Аз имам определени догадки, относно фирмата на г-н Иванов, но те не са потвърдени. А както правилно си забелязал, аз не обичам да съм голословна. Когато казвам нещо, мога да го подкрепя със съответни факти. В случая не съм много сигурна, затова не мога да кажа.
А зад моя ник няма скрит смисъл. От самото начало не исках да разкривам самоличността си, тъй като предположих, че с доста хора от форума се познаваме. А докато в бизнес-отношенията човек поддържа определен тон, то във форум, като този си позволява повече искреност, пък тя не винаги е ласкателна.
Когато се регистрирах, опитах първо "someone"- защото ми се стори най-безлично, но беше заето, после опитах "one" - също удапих на камък и най-накрая повторих "one_one" и се получи. Та желанието ми беше да съм възможно по-анонимна, тогава нямах представа как ще се развие дискусията, от друга страна не исках да бъда обвинена в пристрастие, тъй като защитавах определена позиция.
А вече не се заричам да напускам форума, тук ще остана за дълго. Първо защото това е една жива връзка с онова, което ми липсва и за което милея и второ, защото форума стана това, което мнозина от нас се надяваха - професионален. В момента това е място, където могат да се разменят идеи, да се обсъждат проблеми, да се търсят решения на едно много добро ниво.
В този ред на мисли, приветствам идеята на Робърт (защо имам чувството, че това е преседателят на една небезизвестна асоциация...) всеки да публикува онези 5 неща, които трябва да дадат тласък на модния бранш у нас (виж темата за специалистите).  Аз лично сядам да се подготвя за 15 юли.

До скоро на всички


stylin

Предложих тези теми по-скоро да изиграят ролята на тийм билдинг, защото смятам, че тогава въпросните няколко човека плюс хора като Ел и г-н Иванов (да ме прощават някои, ако съм пропуснала) могат да се включат и да се задълбочи започнатата напоследък по-сериозна дискусия.
Интересна позиция, в прикриване зад безличността (съмеоне - прощавай, но не ми се превключва на латиница) да търсиш истината и да се доближиш до мястото, което обичаш. Но, това е избора ти.
Най-важното е, че си останала Човек, с главно "Ч" и това "Ч" можеш спокойно да го носиш в името си.
Този път те хванахме малко неподготвена, въпросният господин вече не е председател на тази въпросна асоциация, но ти прощаваме, защото много от хората тук във форума може би и не са чували за такава.
И така аз ще следя с интерес какви са наблюденията ти отвън.

El

Привет, отново:)

Малко се притесних, че с думите си съм обидила one-one. Съвсем не целях подобно нещо и се извинявам искрено. Явно наистина съм разбрала погрешно репликата ти към Бончо, за който пък аз лично съвсем нямам никаква представа каква фирма има и с какво точно се занимава:) Просто когато написах думите си в постинга се ръководех от мнението, че понякога се пораждат конфликти във форума, което не винаги е особено добре. Мисля, че правилно съм схванала идеята на stylin за един вид тиймбилдинг, което си е готина идея и е насочена най-вече към хора като теб, Патриота, Невена и останалите, които ние трябва да подкрепим, като безценна част от форума.

Всъщност съм напълно съгласна с преценката ти за негативното отношение на някои хора към кадрите ни, което и мен ме дразни доста. Не мога да приема такова отношение, при все че всички ние работим много и сме заобиколени от хора, на които разчитаме всекидневно в нашата работа. Аз работя като ръководител на творчески отдел и знам от опит, че един ръководител или собственик не може да свърши нищо, ако няма добри специалисти около себе си. Но може би Бончо върши цялата работа сам и затова смята, че специалистите ни не са на ниво (това последното не мога да си го представя много много). Ето защо ако той не познава такива и само се оплаква от тях, това си е само в негов минус. По принцип можех да ги кажа тези неща в темата за специалистите, но мен ме тревожи този проблем в цялата му дълбочина и може би от друг ъгъл, което не знам докъде се разбира от постинга ми там. Мога да говоря много по този въпрос, но писах късно, бях изморена и може би затова сега преценявам, че на моменти не съм се изразила съвсем разбираемо:)

Но както и да е. Аз също ще седна да се подготвя за 15-ти с петте предложения, защото инициативата е интересна и си заслужава. Надявам се повече хора да кажат нещо тогава, за да изразим мнение и да споделим общия си интерес като помислим глобално и напишем идеите си за това какво може да се направи и от какво зависи сбъдването на някои от най-добрите предложения.

На теб лично ти благодаря за прекрасното отношение и се радвам, че оставаш във форума :) Пиши повече и бъди все така  с нас!

Поаздравявам те и ти желая само прекрасни дни и успехи:)

El

:) упс грешка - 15 предложения ще са твърде много:))))

one_one

Благодаря за пожеланията, Ел!
И съвсем не бях обидена. Не мисля, че ти си от хората, които ще търсят начин да засегнат когото и да било в този форум. От репликите ти досега съм схванала, че добрия тон не ти е чужд, не търсиш проблем, там където не съществува и ако обсъждаш нещо, то е за да провокираш мислене и решение на проблема, а не конфликт. Радвам се, когато чета твоите мнения. Даже мисля, че точно с твоята поява тонът тук рязко се промени (за добро).
Приятна седмица и на теб!

one_one

Стайлин,
(на мен също не ми се превключваше на латиница)

не съм съвсем неподготвена, много моля!
Ако имаш предвид, че от май 2007 въпросната асоциация има нов председател, мога да се съглася с теб. Иначе Господинът (не случайно го пиша с главна буква, просто той заслужава) е все още много силно обвързан с нея. Не само като създател на тази и няколко други неправителствени организации с подобна цел, а изобщо като радетел на леката промишленост в България. Дай Боже, повече хора като него!

Go Up