28 март , 2024, 12:29:54

News:

Sofia Fashion Week 2015 - новата дестинация на висшата модаSofia Fashion Week 2015 - новата дестинация на висшата мода
https://news.fashion.bg/article/11687/17/Sofia-Fashion-Week-2015-novata-destinacia-na-visshata-moda


Конструиране - моделиране

Started by Николай, 05 март , 2005, 14:11:44

« назад - напред »
Go Down

chlen na modnata kamara

Do Boncho!!!

Uvajaemi gospodine, razbiram, che se draznite ot publikuvaneto na tekstove za sabitia na kamarata, no veroiatno vi e izvestno, che v Balgaria ima cenzura?! Eto zashto kadeto i kakto e vazmojno pravilno kolegite publikuvat informacia za da stane izvestna na kolkoto si moje poveche hora. I to za sabitia, koito sa ot polza na vsichki. Naprimer podkrepata na mladite talanti, koeto zaslujava admiracii, a ne cenzura kato tazi naprimer ot strana na fashion.bg.

Бончо

1) Пиши на КИРИЛИЦА защото съвсем ще ме убедиш, че заслужавате цензура.

2) Този ваш начин за информиране на хората, навсякъде му се вика СПАМ и белите хора са предприели законови мерки срещу спама.

3) Спокойно можете да си пуснете една тема с това което искате да информирате хората и който има интерес ще си го прочете, аз като нямам интерес от другите секцйи на форума изобщо не влизам, но не мисля, че не трябва да ги има.

4) Пак Ви предупреждавам, че ще изпълня заканата си.

chlen na modnata kamara


Zorka

Нашата фирма ОПТИКАД ООД е нова (от март 2005) и сме официални представители за CAD системи Optitex, както и за програма за дизайн и технически скици Speedstep. Тъй като смятам, че за Вас би било интересно да се запознаете отблизо с нашите софтуери, Ви каня да посетите щанда ни в ЗАЛА 1- B9 на BGate 2005 Балканско изложение за облекло и текстил от 6 до 8 октомври 2005г. В ИНТЕР ЕКСПО ЦЕНТЪР, София.
Ние също търсим да назначим и конструктор-моделиер, който ще бъде обучен на системата, и за в бъдеще ще обучава и поддържа системата, ще прави презентации. Изискваме и английски. Ако това представлява интерес за Вас, ще се радваме да получим Ваша автобиография с актуална снимка.

Очакваме Ви!
Зорка Ангелова

OPTICAD LTD
Tel: +359 2 962 92 80
e-mail: zangelova@opticad-bg.comweb site: www.optitex.com; www.speedstep.de


Илияна

Здавейте!Много бих искала да науча малко повече за няколко CAD/CAM системи и по-специално за Gerber,Assyst,Lectra  и най-вече за Grafis.Моля ако някой знае, от къде мога да получа повече информация освен от официалните сайтове на отделните системи, които вече зная на изуст да ми пише.
Благодаря на всички предварително!


Бончо

На официалните сайтове повечето информация е тип ПР(PR) акция, представителите в БГ следват политиката на сайтовете и едва ли имат представа от производството. Реално можеш да научиш нещо само ако имаш достъп до система или поне демо на някоя.
 

Виж в на този адрез http://store2.data.bg/backinblack/, има демота, един работещ Поли Нест, един PatternMaker 6 с крак и много туториали. От там ще научиш повече.

Успех.

rumiana

Здравейте.Някой знае ли къде в София се намират складове с платове на едро?

руми

Има един склад на едро на улица Раковски - италиянски вносители,ниски цени отстъпки за големи количества..

tania

KADE PO TO4NO SE namira sklada na Rakovski?


Mastilo

Извинявам се много.... но ако случайно бихте могли да ми помогнете и имате желание ще Ви бъда мн благодарен!!
Търся някаква литература, учебници за моден дизайн и изобщо неща свързани с предмета на изучаване на моден дизайн.
Благаодаря!

Nina Zheleva

Zdravej Iliana,
Az rabotja v ASSYST-USA i mislja che bih mogla da ti pomogna. Pishi mi na e-maila i kaji kakvo tochno ti trjabva.

Nina

Nina Zheleva

Автор: A.P.T. (83.228.30.---)
Дата:   06-09-05 09:09

CAD/ CAM sistema GERBER e nai dobrata sistema za konstruirane i wsichko ostanalo neobhodimo za proizwodstvo na oblekla. Na vtoro myasto v klasaciyata e LECTRA. Vsichki ostanali sistemi kato konsult+ Ruse i tezi koito predlagat INA TRADING sa mnogo daleche ot istinata.
Az sum modelier i rabotya s CAD/CAM GERBER poznavam nachina na rabota na LECTRA koito e mnogo po tromav ot GERBER. Razgovaryal sa m s kolegi koito sa zakupili CAD/CAM sistemi zaradi po niskata cena i sled tova se e nalojilo da gi ishvurlyat.
Shto se odnasya za uchebnicite te sa za uchilishtata ne i za praktikata.
Nikade ne se polzvat tezi metudi na konstruirane koito gi pishe v uchebnicite i tova nikoi nyama da vi go kaje.

Tova e firma koyato izvurshva uslugi s CAD sistema.
http://www.cadtex.hit.bg/
http://web.orbitel.bg/apparel


Kolega, az bih vi posavetvala predi da davate podobni krajni mnenia za ostanalite CAD systemi purvo gi prouchite. Da kazvate, che tova koeto predlaga INA Trading e dalech ot istinata, e naj-malkoto neprofesionalno. Ot druga strana mi govori, che vie nikoga ne ste prisustvali na demonstracia na ASSYST. Inache 6tjahte da budete na drugo mnenie.
Po-dolu imashe mnenie, che vsichki CAD systemi vurshat edna i su6ta rabota. Da, taka e. Razlikata mejdu tjah e v tova s kakva burzina i s kakvo kachestvo ja vurshat. Da ne prenebregvame temata za suhranenie i upravlenie na dannite. A v tezi otnoshena ASSYST e vse oshte edna ot naj-dobrite.

Nina Zheleva

Na ugula na Rakovski i Kiril i Metodij

Георги Танев

Здравейте!

Мисля, че няма нужда дя представям "И.Н.А. Трейдинг" ООД, защото вече видях, че много от вас я познават! Аз съм ръководител отдел "CAD/CAM" системи и за тези, които не знаят, представяме на българския пазар Assyst/Bullmer.

Та относно обучението - по принцип почти всеки производител на CAD системи предлага обучение в рамките на два - три дни. След това - ако искаш - плащаш.
За разлика от тези производители обучението за работа с CAD системата на Assyst е включено в цената, продължава 15 работни дни и може да бъде посетено от трима души.

Не знам какво мислите по въпроса, но ако някой може да ме убеди, че 3 дни са достатъчни да се научи да работи на CAD система - да е жив и здрав!
;-)

Ако имате въпроси относно работата с CAD системата на Assyst - пишете на e-mail-а - гарантирам ви, че ще получите отговор!

Галина Георгиева

Здравей, Нина. Аз също съм работила на "Асист" в България, но много малко за да мога да науча по-дълбоко самата система. Покрай тази работа страшно много се запалих и сега искам да намеря материали на тази тематика. Ако можеш да ми помогнеш, помогни ми. Благодаря ти предварително.

Go Up