28 март , 2024, 12:26:10

News:

Писането на кирилица е задължително. При проблеми използвайте конвертора на forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php


Tarsia firmi

Started by Petrov, 07 август , 2004, 11:24:14

« назад - напред »
Go Down

Nevena

 haute couture nqma v balgaria nedei tarsi:}}} ima Kitai Turcia i nqkakvi balgarski modelieri misleshti se za Armani

blankabianka

Извинявай,но си мисля ,че си доста некомпетентна относно българската мода!в България има доста талантливи дизайнери ,които освен че участват по чужди изложения ,печелят и награди!Просто ти си достатъчно невежа за да ги знаеш тези неща!Ако се интересуваш кои са тези дизайнери .порови се малко в интернет!Нямам впредвид имена които от "100години"са само те по българския подиум,а имам впредвид млади таланти които за съжаление в България мацина са чували имената им,но навънка жънат големи успехи,които ТИ НИКОГА НЯМА ДА ПОЖЪНЕШ!

Nevena

Blagodarq ti che dokaza teoriata mi. Az neotricham talanta na bg modelierite zashtoto az samata sum takava i povqrvai mi s dosta nagradi i ocenki i sum v dvata kraka v bg modata i modata izvan Bg a kak stava tova shte ti go ostavq za domashno poneje si KOMPETENTEN!


Nevena

Visha moda sazdavat trima modelieri v sveta ostanalite sazdavat pret-a-porte ama qvno tia ponqtia ne sa ti qsni. Vmesto da se rovish v neta da tarsish nqkakvi nagradki vzimai da chetesh che se izlagash v forum kadeto chetat dosta kompetentni hora.

silvia

Здравейте,
ето малко повече информация за термина "висша мода":

 Терминът "haute couture" ("от кутюр") е френски. Haute означава "висш" или "елегантен". Couture буквално означава "шиене", но се използва в смисъл на дизайн, създаване и продажба на създадени по поръчка бутикови дамски облекла.

За да може една модна къща да бъде наречена haute couture, тя трябва да принадлежи към Синдикалната Камара за Висша Мода (Syndical Chamber for Haute Couture) в Париж, която се регулира от френското Министерство на промишлеността.

Членовете на Камарата трябва да имат 15 или повече служители и да представят колекциите си два пъти в годината. Всяко представяне трябва да включва поне 35 отделни ежедневни и вечерни облекла.

Синдикатът има около 18 члена, включителни модни гиганти като Coco Chanel, Christian Dior и Pierre Cardin. Модните къщи генерират повече от един билион долара годишни продажби и дават работа на около 5,000 души.

Създадени изцяло за всеки клиент от скицата до ушиването на последния детайл, за да се конструират облеклата, които попадат в графата Висша мода обикновено се правят 3 проби. За ушиването на една рокля обикновено са нужни между 100 и 400 часа, и тя струва между $26,000 и над $100,000. Костюмите започват от $16,000, вечерните рокли - от $60,000.

Днес само 2,000 жени в света купуват дрехи Висша мода, 60% са американци. Само 200 са редовни клиенти. Често дизайнерите дават на заем дрехи на кино звезди или други публични личности за реклама.

Източник: http://news.fashion.bg/article/830/9/haute_couture.php

-- www.fashion.bg - Българският моден портал --

nel

Тъся фирми които се нуждаят от моделиране и конструиране на спортни и детски облекла.

ralina

още ли е в сила обявята ви (7.07.2007г.) Имам предложение за вас.

tehnika2@abv.bg

feli

zdravei predlagam ti mn stilni i elagatni drehi na zara ispanska firma  modelite se 6iat  tuk v bg no sa neveroiatni az gi vzimam s mnogo malki defekti a niakoi sa i bez defekti koito se korigirat nezabelejimo mn sa hubavi ako proiaviava6 interest meila mi e svetla1984@ab.bg

prodavam drehi na zara vtoro ka4estvo s nezabelejimi defekti

Liposhliev

predlagam visokokathestveni kontsi  assos-vsithki artikuli  i  bogata  tsvetova  gama .

nel

Здравейте!

Конструктор съм на облекло и търся фирми с които да работя.
Ако проявявате интерес пишете ми.

plammennna

proizvejdam elegantni mladejki oblekla-poli,pantaloni,rokli.ako se interesuvate,moje da mi pi6ete.

georgi

AMI  PI6ETE  MI na  kakva  cena  sa i ot kade  ste nai ve4e  s uvajenie  kirilov  ako moje da mi pi6ete  na    kris63@abv.bg

Go Up