Технологията и IMB 2006

Started by Ronic, 11 септември , 2006, 18:02:55

« назад - напред »
Go Down

Ronic

Някъде из форумите се споменаваше това изложение.

Някой може ли да каже повече за него. Знам, че на форума има хора, които са ходили.  


Във "търся работа" и на други места май, се споменаваше за разни кад системи, като някой ги прославяха а други не.  Интересно ми стана това и понеже не съм съвсем наясно със технологиите във този бранш ми се иска да изнеса диалога тук.

Ще се радвам за смислени и съдържателни постове.

Бончо

Ами аз доста съм писал на тема КАД системи, но взеха да ме обвиняват, че заради мене и системите, форума станал скучен.

Иначе, кво да ти кажа? колкото повече функции има една програма/система, повече изисква от задкомпютърното устроиство, а това се оказва най-дефицитното нещо в БГ.

Виж това прави се от конструирано в КАД система изделие. Към детайлите се добавя текстура на материала(сканирано парче плат, което може да се пипне малко с фотошоп) и програмата го сглобява в 3Д за секунди и се експортва снимка. Много просто звучи, но не е за прости хора.


one_one

Zdravej Ronic,

Eto ti edin link, na kojto mojesh da prochetesh poveche za izlojenieto.
http://www.imb2006.com/

(Boncho sus sigurnost ne moje da ti kaje neshto po-razlichno ot tova, koeto si povtarja ot meseci nasam, puk i toj ne e hodil na tova izlojenie.)


Ako imash konkretni vuprosi, mojesh da gi zadavash tuk.

Pozdravi,
One_one

Ronic

Бях на сайта,  но нали знаеш: " не питай... какво там беше... а питай патило".

Разбрах, че накаква машина на Pfaff печели награда за иновация а друга някаква друга награда. Не разбирам само, какво печелят тукашните предприемачи от тези неща. Хубаво е да видиш ама това не стига.  Някак си не си обяснявам смисъла да гледам за успехите на някого без да се събуди капиталиста в мен. Не твърдя,  че такъв е случая с някого, но е логично предположение.

Бончо

Абсолютно права си One_one, че Boncho sus sigurnost ne moje da ti kaje neshto po-razlichno ot tova, koeto si povtarja ot meseci nasam. Не ми трябва да ходя по изложения, и-нет ми дава много повече познания. Това koeto si povtarja ot meseci nasam може да ти го покаже нагледно на личния си лаптоп, а ти като не можеш да стигнеш гроздето ти киселее. Това, че не си в БГ не ми е проблем защото хората отдавна работят с "виртуален офис". Както по-горе казах, хич не е сложно(за някой).

Hint(ако знаеш какво е): Hamachi,  Remote Administrator и Skype

one_one

Hej, Boncho,
Ponjakoga si mnogo zabaven. Blagodarja ti, uspja da me razveselish za denja.
Ne iskam da te jadosvam, no sum ubedena che imam poveche neshta na lichnia si computer. Taka che, grozdeto suvsem ne mi kiselee. Prosto imam po-shirok mirogled. Ne si sedja samo zad PC i da se opitvam da subiram informacijka ot neta. A hodja po izlojenia, sreshtam se s hora, govorim za technicheski postijenia, novosti, problemi i t.n i t.n. Vse neshta deto njama kak da gi namerish v neta, nito puk po forumite. Kakto vijdash, blagodarenie na hora kato teb, te se prevrushtat v prostranstvo za zajajdane, ne i za discusii...
A puk ti edva li poznavash druga systema osven Optitex, kojato kakto kazah i po-rano, ne e nito naj-originalnata i dalech ne naj-dobrata. Nali znaesh kak e suzdadena firmata? Da ne zanimavame i drugite hora s kljuki...

P.S. Oshte njakolko hints... PCguest, WebEx...
Samo che tezi se plashtat, puk tova javno ti e problem...

Patriot in Fashion

 За one_one

 Незнам за мирогледът Ви, но мога да съдя за общата Ви култура, която мисля не е на особенно високо ниво, съдейки по това как сте написали Вашия пост.....
 В кой клас на българското школо изучихте тази писменност?
 Все пак сме в БЪЛГАРИЯ и си имаме прекрасна азбука

one_one

Za Patriota

I kakvo tochno ot moja post ne vi haresva, Patriote?

Razabiram che latinicata vi suzdava neudobstva, no suglasete se, che tja ne e mejdunaroden standart i sushtestvuvat durjavi, kudeto ne e osobeno populjarna. Puk i sudejki za horata po tova, kakva azbuka izpolzvat na PC-to si, govori za visotata na vashiat sobstven mirogled.
Edna popravka, ako pozvolite:
"osobeno" i na kirilica i na latinica se pishe s edno "n". Maj njakoj drug e propusnal onzi klas, v kojto se izuchavashe bulgarskiat pravopis....

Blagodarja za vnimanieto, vse pak.

Бончо

Човека попита едно, а темата стана съвсем друго.

Драга one_one, като нямаш какво да кажеш по въпроса, защо изобщо се обаждаш? По горе пишеш, че ходиш по такива изложения, срещаш се с хора, би ли споделила нещо от срещите си, което не го пише в сайта? Ограмотина нас тъпите и непросветени по въпроса.


one_one

Skupi Boncho,

I na teb shte blagodarja za vnimanieto, daje shte ti otgovorja, makar che se bjah otkazala da komunikiram s teb. Ne za drugo, no ti nikoga ne kazvash neshto novo, znaesh si tvojta pesen i vseki, kojto ne te podkrepja e obekt na napadki. Edin put se napravih, che ne sum razbrala obidata ti i ti djentulmenski se izvini. No tova se povtarja otnovo i otnovo. Za razlika ot teb, az nikogo ne naricham "tup", "neprosveten" ili "prost". I ne tova e mjastoto za podobni epiteti.
A ako imash konkretni vuprosi, molja, pitaj. Az ne sum vezdesushta, no ako moga s radost shte ti otgovorja.
I si prav, che oburnahme temata. Taka che, ako ne jelaesh da zanimavash ostanalite uchastnici vuv foruma, mojesh da mi pishesh na e-maila.
Surdechni pozdravi,

One_one

Go Up