28 март , 2024, 14:40:55

News:

Писането на кирилица е задължително. При проблеми използвайте конвертора на forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php


Имам няколко въпроса?

Started by f_18, 25 август , 2005, 20:54:06

« назад - напред »
Go Down

f_18

1.
За да удобрят едно момиче ,за престижен конкурс,тя се явява на   кастинг,по-големи ли са нейните шансове ако е представителка от нечия и не коя да е агенция или ако не е към агенция?
2.
Ако едно момиче е високо да речем 1.68м.,има ли въобще смисъл да се разхожда до мястото на кастинга,след като на обявата за този кастинг едно от изискванията е било "момичетата да са с височина над 1.70м."?
3.
Правилно ли съм разбрала,че за да си манекен е необходима височина над 1.70,а за да си модел,височината не е от значение?
4.
Тъй като имам желание да бъда модел,някой би ли могъл да ми даде телефонен номер или адрес (може и електронен) на агенция "Визаж"?
5.
Благодаря за вниманието!
:)

M

1. По-големи за шансовете, с оглед на това, че ще е свикнала с някой от нещата, които биха могли да бъдат изискани от нея по време на престижния конкурс, за който говориш.

2. Изискванията са за това, за да бъдат спазвани. Целта им е да спомогнат за одобряване на кандидатите по някакъв даден критерии, на базата на който да бъдат избрани най-подходящите. Нищо лично към никой от тези, които са под 1.70.

3. Правилно.



Best Regards,
M


f_18

f_18:
"1.
За да удобрят едно момиче ,за престижен конкурс,тя се явява на кастинг,по-големи ли са нейните шансове ако е представителка от нечия и не коя да е агенция или ако не е към агенция?"
M:
"1. По-големи за шансовете, с оглед на това, че ще е свикнала с някой от нещата, които биха могли да бъдат изискани от нея по време на престижния конкурс, за който говориш."

Това,че едно момиче не е в агенция в момента когато се провежда кастинг за конкурс,въобще не означава,че няма опит,или по-трудно ще схване нещата..понеже,може да е била по-рано в агенция или ходи на курсове или е имала участия от където се е сдобила с достатъчен опит..;)

f_18:
"2.
Ако едно момиче е високо да речем 1.68м.,има ли въобще смисъл да се разхожда до мястото на кастинга,след като на обявата за този кастинг едно от изискванията е било "момичетата да са с височина над 1.70м."?"
M:
"2. Изискванията са за това, за да бъдат спазвани. Целта им е да спомогнат за одобряване на кандидатите по някакъв даден критерии, на базата на който да бъдат избрани най-подходящите. Нищо лично към никой от тези, които са под 1.70."

"Изискванията са за това,за да бъдат спазвани";),тогава защо нерядко на конкурси има момичета под 1.70?

M

1. Ако ти беше работодател, кого щеше да вземеш? Някой, който има опит и знае какво прави или някой, който тепърва се учи? Аз знам, щеше да заложиш на сигурното, което да ти свърши работата. Така правят и всички останали. Смятам въпроса за приключен.

2. Защото по стечение на обстоятелствата, тези които са се явили в качеството си на кандидатки, по една или друга причина, не всички са над 170. Представи си следната ситуация: Ти правиш конкурс. За хореографията преценяваш, че ти трябват примерно 20 момичета. Явили са се общо 30. Ти отсяваш тези, които ти харесват като визия, но след това виждаш, че едва 10 (например) са с ръст над 170. Оказва се, че ти трябват още 10. Е, какво ще направиш? Ще проведеш конкурса си само с 10 момичета, които да се чудиш как да подредиш, с риск да се получи ултра скучно и бедно представление, или ще предпочетеш да вземеш и другите 10, които си си харесала преди това, но само ръста им е кусура? Все ми се струва, че ще избереш второто.

Относно изискването за 170, най-добре виж моделите в някой от сайтовете на по-големите български агенции. Не виждам под 170, а впрочем е желателно и да са поне 172.

Доволно?:)


f_18

Добре,тогава по вашата логика излиза,че модния кастинг е единствено за момичета работещи в агенция!?....;)

А иначе,ако аз съм работодател щях да карам момичетата да дефилират и говорят пред мен,естествено щях да изисквам и приятна вънщност..и нямаше да обръщам внимание на това коя е от агенция или не,а коя умее да изпълни това което аз изисквам.:))

Относно изискването за 1.70,съм влизала във всички сайтове на модни агенции,и малки и големи..освен на "Визаж",или актуалния,ако има такъв..и да,има момичета под 1.70,може и само фотомодели да са,незнам,но има.:)

;}

M

Зависи какво разбираш под конкурс. Както сама знаеш, манекен, не е задължително и фотомодел, както и обратно. Знаеш също, че и изискванията за височина на фотомоделите, не са такива, каквито са за манекените :)

Ако искаш да ставаш фотомодел и манекенка, надявам се знаеш какво трябва да направиш, след като вече си посетила сайтовете на по-големите български агенции.

Успех! :)


M

Зависи какво разбираш под конкурс. Както сама знаеш, манекен, не е задължително и фотомодел, както и обратно. Знаеш също, че и изискванията за височина на фотомоделите, не са такива, каквито са за манекените :)

Ако искаш да ставаш фотомодел и манекенка, надявам се знаеш какво трябва да направиш, след като вече си посетила сайтовете на по-големите български агенции.

Успех! :)


f_18

Да..знам,но бих искала във "Визаж",но немога да се свържа с тях,т.е. немога да ги открия за мое съжаление,но и "X-Graund" е голяма агенция,както и "Ивет Фешън"...
Мерси!
:)

ivona

az s16to s1m pose6tavala tezi saitove i imam golqmo jelanie seriozno da se zanimava s moda.Mislq 4e imam neobxodimite danni spored men i priqtelite ,mi daje 4esto po ylicite sa me pitali dali sam manakanka :)opitax se da si pratq snimkite na saita na xground no vse ne iskia da gi izprati ne znam za6to.Na 16 godini sam ot gabrovo i kakto mojebi znaete tyk nqma mnogo kastingi.Ako nqkoi mi pomogne da se sv1rja s agebciq 6te s1m my mnogo zad1ljena.Blagodarq predvaritelno Znam kakvi sa xybavite i lo6ite strani,no naistina imam jelanie da se zanimavam to4no s tova i s1m gotova da ponesa vsi4ki posledstviq kakto i da s1m otgovorna i postoqtelna Imam i snimki,no te sa neprofesionalni.
pi6ete mi na ivona.89@abv.bg

f_18

Az sashto se opitah da pratq snimki na "X-Graund",kazvam opitah,poneje i moqt formulqr ne se izprati.:|Prepolagam formulqra trqbva da se printira da se popalni da se sloji v edno pismo + nqlko snimki v cql rast i blizak plan lice i da se izprati na posocheniq adres na agenciqta...
V povecheto saitove na agencii (po prochuti agencii),taka se pravi.:)

ivona

a moje6 li da mi kaje6 i drygi saitove i takiva deto moga da pratq po neta

f_18

Pogledni na tazi stranica dolo v lqvo pishe: Manekeni i modeli,pod nego pishe:agencii za modeli.Vlizash tam  i veche ti si reshavash v sait-a na koq agenciq iskash da vlezesh..razgledai gi vnimatelno,vse nqkade trqbva da ima primerni formulqri za kandidatstvane za model ili maneken.Uspeh:)

NSMD

СЪВЕТА ПО МОДЕН ДИЗАЙН НА НАЦИОНАЛНАТА КАМАРА ЗА МОДА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ,  СПИСАНИЕ  БЪЛГАРСКИ МОДЕН БУК И АЛБЕНА АД

С ПОДКРЕПАТА НА НАЦИОНАЛНИТЕ ИНСТИТУЦИИ

 

организират

 

ТРЕТИ НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС

ЗА МЛАДИ СТИЛИСТИ, ДИЗАЙНЕРИ И МОДНИ ТАЛАНТИ

 

Изразете себе си в един или всеки от посочените раздели и категории:

Раздел: МОДЕН ДИЗАЙН в категории:

1.       детска мода

2.       спортно-елегантна младежка мода

3.       вечерни облекла

4.       висша мода

5.       връхни облекла и кожи

6.       мъжка мода

7.       аксесоари: обувки и чанти

8.       бижута

9.       интимо: бельо и бански

10.   текстил

Раздел: СЦЕНИЧНО ИЗКУСТВО в категории:

11.   модни прически

12.   грим

13.   модна фотография

14.   авторска фешън музика

15.   модна хореография

16.   модна сценография

17.   модел: /мъже и девойки/

 

І КРЪГ - 31.01.2006 г.

За Раздел Моден дизайн: Очакваме по 5бр. Ваши скици с размер АЗ без надписи.

За Раздел Сценично изкуство: За "Прически" и "Грим" се изпращат по 5 фотоса на Ваши рекламни лица преди и след изпълнението на проекта Ви.

За "Модна фотография" участието е с 5 фотоса в размер А3.

За "Авторска фешън музика" изпращайте записи на 1 СD с Ваши композиции.

За "Модна хореография" и "Модна сценография" изпратете 5бр. текстови и образни проекти на хореографии и сцени за модно събитие.

За "Модел" изпращайте по 5 свои различни фотоси в цял ръст и лице.

Краен срок за участие в националния конкурс: 31.01.2006г.

/ Важи пощенското клеймо. На място на адреса на получаване до 23.00часа/31.01.2006 /

 

ІІ КРЪГ - Пловдив, 30.03.2006 г.

Обявяване на номинациите за финал /по 5 за всяка посочена категория и възрастова група/. Награждаване със сертификати за най-добър идеен проект и цялостно представяне по време на PLOVDIV FASHION WEEK - Международен панаир Пловдив. Наградените със сертификат от І, ІІ и ІІІ национален конкурс получават допълнителни бонус точки при участие и оценяване в І национален конкурс на тема "Танцуваща мода-Мода в движение".

 

ІІІ КРЪГ - Приморско, 28-30.06.2006 г.

Ревю спектакли на финалистите. Класиране на победителите в посочените раздели. Награждаване. Тържествен коктейл.

 

НАГРАДИ:

1-ва награда: статуетка; 2 участия в Sofia FASHION WEEK и 2 участия в Plovdiv FASHION WEEK;Публикуване на моделите в BG book;TV излъчвания.

2-ра награда: диплом, 1 участие в Sofia FASHION WEEK и 1 участие в Plovdiv FASHION WEEK; Публикуване на моделите в BG book; TV излъчвания.

3-та награда: диплом, 1 участие в Plovdiv FASHION WEEK; Публикуване на моделите в BG book; TV излъчвания.

 

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ:

·        Стипендия за обучение по моден дизайн в България;

·        Едноседмичен стаж в чужбина;

·        Едногодишен договор за публикуване на идейни проекти по скици в 10-езичното българско списание за моден дизайн "Студио Надин Стайл" с тиражиране на кройки и продажба на модели;

·        3-годишно участие в Международен дизайнерски пленер - Импресия, Пловдив 7-11.06.2006/2007/2008 и Лятна академия за моден дизайн - градината пред Народен театър, София /15-20.06.2006/2007/2008. Изложби-аукцион на финалистите;

·        3-годишно участие в Международна дизайнерска борса за договаряне на ангажименти;

·        Издаване на самостоятелен диск с авторска музика;

·        Фотоизложби и ангажименти за победителите в модна фотография, хореография, сценография, грим, прически;

·        Ангажименти с договор в Модни агенции, членове на Национална камара за мода за рекламни лица, участия на подиум и обучение за моделите-победители.

 

МНОГО ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПРЕМИИ И НАГРАДИ. СПОНСОРСТВА.

 

ЖУРИРАНЕ:

І кръг- BG book

ІI кръг- Национален съвет по моден дизайн

ІІІ кръг- Международно жури и Медиен моден съвет

 

РЕГИСТРАЦИЯ:

Изпращайте Вашите материали персонално за всяка избрана тема и автобиографията Ви на адрес: 4000, гр.Пловдив, ул. "Кн. Ал.І Батенберг" 51, ет. 1, за ІIІ национален конкурс за млади стилисти, дизайнери и модни таланти.

Регистрационна такса за участие: 6лв. /шест лева/ с ДДС за всяка категория, платими по банков път: Национална Камара за Мода - България, банкова сметка - 107 647 25 63, банков код - 621 7 630 7 - Булбанк АД, клон Пловдив за ІІІ национален конкурс за млади стилисти, дизайнери и модни таланти. Издава се данъчна фактура.

 

Участниците в І и ІІ кръг се регистрират с входящ номер в три възрастови категории: 15-18, 19-25 и 26-30 години, а за модел в две възрастови категории:15-18 и 19-22 години. Право на участие имат всички таланти без ограничение за образование и професионална квалификация. За модел могат да участват само лица-непрофесионални модели и без опит на подиум с минимална височина за девойки 1.70м и 1.75м за мъже.

 

Информация на тел. 032/62 09 29 и 088/825 35 16.

E-mail: nsmd@abv.bg или bgbook@abv.bg

 

Документи, снимки и скици на номинираните от ІІ и ІІІ кръг не се връщат. Всички права са в полза на авторите-участници като участието на финал се осъществява чрез възлагане управление на авторските права

BgFashionChamber 032/620929,632271,088/825 35 16

ina

zadaljitelno li e da si 1.70m za da u4astva6 za foto-model

Go Up