Национален кастинг за професионални и непрофесионални модели

Started by silvia, 06 май , 2004, 15:31:17

« назад - напред »
Go Down

silvia

На 08.05.2004 г. (събота) в Палата 3 на Международен панаир Пловдив ще се състои Национален кастинг за професионални и непрофесионални модели. Това е още един шанс да ви забележат ако наистина искате да станете модели. Участието в кастинга е безплатно.

За повече информация вижте раздел предстоящо на първата страница на www.fashion.bg

-- www.fashion.bg - Българският моден портал --

Vasil Kostov

Здравейте!
Казвам се Васил Костов и съм на 13год. Наистина искам да се изявя във сферата на киното, музиката или както в случея - да стана модел. Имам смелостта да твърдя че въпреки възрастта си мога да преодолея конкоренцията за едно от първите места. Единственият ми проблем е, че семейството ми е против да основавам бътещето си в подобна обстановка. За това прблемът за мен ще бъде предвижването ми до събитието. Питах се дали ще бъде възможно да ми помогнете някак си?
С уважение,
Васил Костовsilvia :

> На 08.05.2004 г. (събота) в Палата 3 на Международен панаир
> Пловдив ще се състои Национален кастинг за професионални и
> непрофесионални модели. Това е още един шанс да ви забележат
> ако наистина искате да станете модели. Участието в кастинга е
> безплатно.
>
> За повече информация вижте раздел предстоящо на първата
> страница на www.fashion.bg
>

Dinko

emi vseki iska da e model ..! az gledam vsqka dreha mi otiva super mnou ..! kvoto i da obleka pak i .! sam hubav e taka pone kazvat .! ama tia prizivi ne s echuvat mai mnogo mnogo........!kakto i da e .! e i az iskam .!ako nqkoi iska da vidi moi pic-cheta neka pishe na nepokorimia@abv.bg ama imaite predvid che sa snimanis tel.!!!!!! are t`va ot mene .! ako nqkoi vse pak reshid a obarne vnimanie mnogo she s eradvam ..!
                Emnikato nqmam mnou kintiiii .! uhhhh

ralitsa

Bih iskala da se iziavia v sferata na kinoto ili na modata! Zatova molia niakak da mi pomognete tova da se slu4i! imam malak opit!


National Fashion Chamber

22-25.07.2005 - Лятна Академия за Моден Дизайн-градината пред Народен театър София.Откриване 11.00ч. Изложба на модни скици на финалистите от ІІ национален конкурс за млади дизайнери и идейните им проекти, изработени в дните на Академията.

25.07.2005/18.00ч. - Награждаване със сертификати за най-добри идейни модни проекти по скица. С подкрепата на Министерство на регионалното развитие и благоустройство, организира: Съвета по моден дизайн на Национална камара за мода, Столична Община и списание за моден дизайн "Студио Надин Стайл". Аукцион с благотворителна цел.

Zapoviadaite!

Sonia

vinagi sum me4taela za kariera na fotomodel!probvax edin put,no ni6to ne se polu4i!molq ako jelaete 6te vi pratq snimki!nadqvam se da stane!!!

radostina

170sm,46kg,kafqva kosa,kafevi o4i
87/60/86 sam i iskam da stana model

Национална камара за мода

В навечерието на новата учебна година в Курортен комплекс АЛБЕНА се проведе финалния ІІІ кръг на Втори национален конкурс за млади стилисти и дизайнери на Република България, който се организира от Съвета по моден дизайн на Национална камара за мода, Албена АД и списание ,,Български моден бук".
Международното жури, което определи призьорите бе съставено от акредитираните модни журналисти, членове на Медийния моден съвет, представители от Италия, Чехия и домакините Албена АД.

В тазгодишното второ издание на конкурса се представиха 32 финалиста с изработени модели в колекции по 5 облекла чрез вечерни модни дефилета край басейн  "БОРЯНА" на най-красивия български морски курорт Албена.

При изключително оспорвана конкуренция Втори национален конкурс със 474 точки и първо място в раздел Висша мода спечели Силвия Павлова на 25г. от гр. София, дипломантка на Нов Български Университет-специалност сценография. Тя ще представи България на международен моден фестивал в Италия - Рим през пролетта на 2006, за което г-жа Ана-Мария Гюзелева ще осигури пълно медийно отразяване в италианските телевизии.
Още 4 щастливци получиха от г-н Габриеле Паренте участия в Италия:
-   едноседмичен стаж в италианска модна къща за Прет-а-Порте спечели колежанката на Арт Авангард - Аралия Русимова на 20г. от София, която се класира втора в раздел връхни облекла и кожи.
Гост-дизайнери и участници в модния форум Moda Movie в Калабрия, Италия през месец юни 2006 ще бъдат:
-   25 годишната Людмила Аристотелова от гр.Бургас, колежанка на Света Ариадна - 1-во място вечерни облекла;
-   23 годишната Александра Маркова от София-студентка специалност мода в Нов български университет - 1-во място спортно-елегантна младежка мода;
-   25 годишната Росица Илиева от София, студентка по мода в Нов български университет.
Едноседмичен стаж в Париж-Франция в ателието на Жан Пол Готие и Хермес спечели 17 годишния Евгени Петков от гр. Ботевград, ученик в Техникума по текстил и дизайн в гр. Враца. Той впечатли с креативното си мислене международното жури, класирало го на 1-во място в раздел връхни облекла и кожи.

За всички участници, класирани на 1-во място със съдействието на българската дипломатическа мисия Съвета по моден дизайн на Националната камара за мода ще направи изложба на идейните им модни проекти в Българският културен център в Париж с експозиция на изработените модели. Сред тях са и 23 годишния Антоан Мендоса от Колумбия с 1-во място в раздел бельо и бански, 23 годишните победители с еднакъв брой точки в раздел мъжка мода Стоян Радичев и  Валери Стефанов, 20 годишната Антония Негрова от Плевен с 1-во място в детско облекло и 23 годишната видинчанка Иванка Михайлова студентка във Варненски свободен университет с 1-во място в раздел текстил.

Стипендията за обучение по моден дизайн в България ще бъде на участничката с най-много номинации /5/ Катя Парапанова от гр. Смолян на 21г., която макар и в неравностойно положение /глухоняма и с намалено зрение/ спрямо другите участници получи заслужено признание в раздел връхни облекла и кожи, спечелвайки 2-ро място. Нейни скици ще бъдат публикувани на корицата на следващия брой на 10-езичното списание за моден дизайн "Студио Надин Стайл".

Международното жури на конкурса раздаде още много допълнителни награди:
- всички класирали се на 1-во място ще имат безплатни участия в модни дефилета на национален подиум 2 в София и 2 в Пловдив;
- класираните на 2-ро място са с 2 участия в модни дефилета на национален подиум 1 в София и 1 в Пловдив
- класираните на 3-то място ще отбележат еднократно участие в Пловдив.

1-годишен договор за публикуване на идейни проекти в 10-езичното българско списание за моден дизайн ,,Студио Надин Стайл" и продажби на модели получават всички класирани от 1-во до 3-то място.

За 26 годишната Магдалена Георгиева от Смолян спонсорство в материали от естествена коприна за следващата и самостоятелна колекция, предостави г-жа Джулия Хендрич от Чехия.

За победителя в раздел Авторска фешън музика 18 годишния Георги Томбашки предстои издаването на самостоятелен компакт диск с негови композиции.

Поощрителни награди имаше за всички финалисти, които включваха освен подаръци от Албена АД и участие в Международната дизайнерска борса-договаряне на дизайнери в края на октомври в Пловдив. Всички участници получават и безплатна подготовка лично от г-жа Мара Михел-председател на съюза на немските дизайнери на еднодневна работна среща за модни тенденции 2007.

Съвета по моден дизайн на Национална камара за мода и списание ,,Български моден бук" обявяват, че вече стартираха 3-те проекта за подкрепа на младите таланти в областта на модния дизайн:
1.   ІІІ национален конкурс за млади стилисти и дизайнери с финал последната седмица на юни 2006 в КК Приморско
2.   І национален конкурс на тема ,,Мода в движение" с финал 1-2.07.2006 в КК Бялата лагуна /участия с 5 модни скици по асоциативно мислене, породено от слушането на различни стилове музика и представени с кратко есе/
3.   І световен конкурс за млади стилисти и дизайнери с финал 3-7.07.2006 в КК Албена в който могат да участват номинираните на ІІ кръг участници от І, ІІ и ІІІ национален конкурс, получили сертификати за най-добри идейни модни проекти по скица.

За всички крайният срок за участие е 31.01.2006. Повече информация: на e-mail:nsmd@abv.bg; bgbook@abv.bg или на тел. 032/62 09 29.

Основните цели на партньорството между Албена АД и Националната камара за мода е освен откриване и развитие на млади таланти, развитие на културен и бизнес туризъм и превръщането на България във все по привлекателна туристическа и културно-творческа дистинация.

Diliana

Zdraveite vsi4i:)

Znam 4e zvu4i nqkak poznato,no...Imam ogromno jelanie da se izqvq v sferata na kinoto.Na 17 sum i ve4e sum bila na casting-i. Mnogo e zabavno i adski mnogo mi haresva.Zanimavam se s jelanie i hus.Ako se sudi ne samo po moeto mnenie,no i tova na vsi4ki moi priqteli, sum samo za aktiorska profesiq...Ta, ako nqkoi ima nqkakvi interseni predlojeniq moje da me nameri na dili_@abv.bg

Blagodarna sum na vsi4ki predvaritelno za ideite i podkrepata:)

NSMD

СЪВЕТА ПО МОДЕН ДИЗАЙН НА НАЦИОНАЛНАТА КАМАРА ЗА МОДА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ,  СПИСАНИЕ  БЪЛГАРСКИ МОДЕН БУК И АЛБЕНА АД

С ПОДКРЕПАТА НА НАЦИОНАЛНИТЕ ИНСТИТУЦИИ

 

организират

 

ТРЕТИ НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС

ЗА МЛАДИ СТИЛИСТИ, ДИЗАЙНЕРИ И МОДНИ ТАЛАНТИ

 

Изразете себе си в един или всеки от посочените раздели и категории:

Раздел: МОДЕН ДИЗАЙН в категории:

1.       детска мода

2.       спортно-елегантна младежка мода

3.       вечерни облекла

4.       висша мода

5.       връхни облекла и кожи

6.       мъжка мода

7.       аксесоари: обувки и чанти

8.       бижута

9.       интимо: бельо и бански

10.   текстил

Раздел: СЦЕНИЧНО ИЗКУСТВО в категории:

11.   модни прически

12.   грим

13.   модна фотография

14.   авторска фешън музика

15.   модна хореография

16.   модна сценография

17.   модел: /мъже и девойки/

 

І КРЪГ - 31.01.2006 г.

За Раздел Моден дизайн: Очакваме по 5бр. Ваши скици с размер АЗ без надписи.

За Раздел Сценично изкуство: За "Прически" и "Грим" се изпращат по 5 фотоса на Ваши рекламни лица преди и след изпълнението на проекта Ви.

За "Модна фотография" участието е с 5 фотоса в размер А3.

За "Авторска фешън музика" изпращайте записи на 1 СD с Ваши композиции.

За "Модна хореография" и "Модна сценография" изпратете 5бр. текстови и образни проекти на хореографии и сцени за модно събитие.

За "Модел" изпращайте по 5 свои различни фотоси в цял ръст и лице.

Краен срок за участие в националния конкурс: 31.01.2006г.

/ Важи пощенското клеймо. На място на адреса на получаване до 23.00часа/31.01.2006 /

 

ІІ КРЪГ - Пловдив, 30.03.2006 г.

Обявяване на номинациите за финал /по 5 за всяка посочена категория и възрастова група/. Награждаване със сертификати за най-добър идеен проект и цялостно представяне по време на PLOVDIV FASHION WEEK - Международен панаир Пловдив. Наградените със сертификат от І, ІІ и ІІІ национален конкурс получават допълнителни бонус точки при участие и оценяване в І национален конкурс на тема "Танцуваща мода-Мода в движение".

 

ІІІ КРЪГ - Приморско, 28-30.06.2006 г.

Ревю спектакли на финалистите. Класиране на победителите в посочените раздели. Награждаване. Тържествен коктейл.

 

НАГРАДИ:

1-ва награда: статуетка; 2 участия в Sofia FASHION WEEK и 2 участия в Plovdiv FASHION WEEK;Публикуване на моделите в BG book;TV излъчвания.

2-ра награда: диплом, 1 участие в Sofia FASHION WEEK и 1 участие в Plovdiv FASHION WEEK; Публикуване на моделите в BG book; TV излъчвания.

3-та награда: диплом, 1 участие в Plovdiv FASHION WEEK; Публикуване на моделите в BG book; TV излъчвания.

 

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ:

·        Стипендия за обучение по моден дизайн в България;

·        Едноседмичен стаж в чужбина;

·        Едногодишен договор за публикуване на идейни проекти по скици в 10-езичното българско списание за моден дизайн "Студио Надин Стайл" с тиражиране на кройки и продажба на модели;

·        3-годишно участие в Международен дизайнерски пленер - Импресия, Пловдив 7-11.06.2006/2007/2008 и Лятна академия за моден дизайн - градината пред Народен театър, София /15-20.06.2006/2007/2008. Изложби-аукцион на финалистите;

·        3-годишно участие в Международна дизайнерска борса за договаряне на ангажименти;

·        Издаване на самостоятелен диск с авторска музика;

·        Фотоизложби и ангажименти за победителите в модна фотография, хореография, сценография, грим, прически;

·        Ангажименти с договор в Модни агенции, членове на Национална камара за мода за рекламни лица, участия на подиум и обучение за моделите-победители.

 

МНОГО ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПРЕМИИ И НАГРАДИ. СПОНСОРСТВА.

 

ЖУРИРАНЕ:

І кръг- BG book

ІI кръг- Национален съвет по моден дизайн

ІІІ кръг- Международно жури и Медиен моден съвет

 

РЕГИСТРАЦИЯ:

Изпращайте Вашите материали персонално за всяка избрана тема и автобиографията Ви на адрес: 4000, гр.Пловдив, ул. "Кн. Ал.І Батенберг" 51, ет. 1, за ІIІ национален конкурс за млади стилисти, дизайнери и модни таланти.

Регистрационна такса за участие: 6лв. /шест лева/ с ДДС за всяка категория, платими по банков път: Национална Камара за Мода - България, банкова сметка - 107 647 25 63, банков код - 621 7 630 7 - Булбанк АД, клон Пловдив за ІІІ национален конкурс за млади стилисти, дизайнери и модни таланти. Издава се данъчна фактура.

 

Участниците в І и ІІ кръг се регистрират с входящ номер в три възрастови категории: 15-18, 19-25 и 26-30 години, а за модел в две възрастови категории:15-18 и 19-22 години. Право на участие имат всички таланти без ограничение за образование и професионална квалификация. За модел могат да участват само лица-непрофесионални модели и без опит на подиум с минимална височина за девойки 1.70м и 1.75м за мъже.

 

Информация на тел. 032/62 09 29 и 088/825 35 16.

E-mail: nsmd@abv.bg или bgbook@abv.bg

 

Документи, снимки и скици на номинираните от ІІ и ІІІ кръг не се връщат. Всички права са в полза на авторите-участници като участието на финал се осъществява чрез възлагане управление на авторските права

BgFashionChamber 032/620929,632271,088/825 35 16

Silviq Ivanova



    Zdraveite,


  Az sam neprofesionalistka v sferata na modelite. No otkakto se snimah za reklamata na kazinoto kadeto rabotq i fotografa, koito e indiec, no raboti   v Germaniq me zabelqza i iska da napravim malko snimki  porodi lubopitstvo i jelanie da sam reklamno lice :)))) malko naludni4ava ideq no ako nqkoi proqvi jelaniq da vidi moi snimki neka mi otgovori na mail-a.

Kamelia

Zdraveite, vsichki!
Za svoia iznenada otkrih info za predstoiasht konkurs.
Organizira se ot spisanie"Moden Book" i Natsionalnia savet po moda i dizain. Tova e FASHION RISE konkurs za mladi stilisti, dizaineri i modni talanti, chiito kraen srok za podavane na dokumenti e 31.01.2006. IMA I RAZDEL ZA MODELI! Poveche info moje da se poluchi na tel:032/620929 i 088/825 35 16, kakto i na e-mail:nsmd@abv.bg i bgbook@abv.bg.
Nadiavam se che sam bila polezna i niakoi ot vas shte se vazpolzvat da uchastvat.
Uspeh!!!

Стамен Димитров

Zdraveite navit sum za model spored horata okolo men izglejdam dobre i v tqlo i v lice ako nqkoi na 19 god. sum ako nqkoi se interesuva ot men za model 6te mu pratq snimki da reshi dali stavam za tazi rabota. shompy_@abv.bg

Диана Маркова

Iskam da si namerq profesionalen fotograf da se probvam! Ako ima nqkoi koito se interesyva da mi pishe!

Svetlana Nikolaeva Kyrkova

Обожавам да се снимам!Мога да го правя с часове да се снимам постояно ! Обичам да позирам ! На 13 години съм и сам дори сагласна да се снимам гола ... ако се наложи дори сам си го и представяла :)!С часове седа пред огледалото и позирам и се гримирам и почвам отново да позирам... Това ми е в кравта от малка позирането,огромното желание някой да те снима...Искам да стана модел това ми е мечта и бих минала през всичко за да я постигна ...!За Повече информация От Асеновград съм.Ул."Опалаченска14" . ОУ"Петко Каравелов" . GSM-0899744947

Go Up