28 март , 2024, 19:10:46

News:

Писането на кирилица е задължително. При проблеми използвайте конвертора на forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php


moden dizain

Started by Nadia Valeva, 26 януари , 2005, 08:51:28

« назад - напред »
Go Down

adriana

izviniavam se ...imah predvid:da mi dadete,ne da mo:)))-gre6ka

adriana garelova

kakvo se slu4i v kraina smetka s toia konkurs?

човек от народа

Искаш ли отново да ти обесня ;)))

hristin.....

ei,,,,,,,nai-nakraia niakoi da zagovori za tazi moda v bg.Za men modata e vsichko i chakam s netarpenie da doide nagrajdavaneto.Cial jivot chakah da ima takav konkurs i kogato nai-nakraia prochetoh za nego siakash beshe san.Blagodaria na vsichki koito naoravihte tozi konkurs,BLAGODARIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nadiavam se vsichki da pokajem na treti krag che v Balgaria naistina ima mnogo mladi hora koito sa mnogo talantlivi....Badete izpalneni s viara che vseki edin ot nas shte pokaje nai-dobroto ot sebe si..Jelaia na vsichki uspeh na treti krag!

nadia

Zdraveite, vsi4ki!
Az sushto bqh osobeno entusiazirana sled kato vidqh obqvata za konkursa. Estestveno vednaga se zapisah za u4astie. No sega sum pove4e ot razo4arovana i predpo4itam vuobshte da ne sum razbirala za nego. Po slu4ainost sreshtnah momi4e, koeto e u4astvalo na minalogodishniq konkurs, i tq mi kaza, 4e vsi4ko na tretiq krug e bilo naglaseno. Li4no men tova naistina me razstroi. Zashtoto c kraina smetka, se vlagat dosta sredstva za u4astieto ti na treti krug, a se okazva, 4e nqma nikakva obektivnost. V takuv slu4ai u4astieto e prosto bezsmisleno. Bqh mnogo shtastliva, 4e sum dopusnata do treti krug, no poneje nqma vnesena nikakva qsnota otnosno tova kak to4no shte se provede cqloto subitie, a i zaradi gorespomenatata sreshta, roditelite mi ne me pusnaha da u4astvam. Moga da vi kaja napulno spokoino, 4e v momenta se 4uvstvam napulno ograbena, izgubih si vsi4ki hubavi skici, a ne polu4ih daje malka doza udovletvorenie.
Hodih daje i na seminara, koito beshe organiziran. Ot tam sushto moga da vi se opla4a, taka 4e tezi, koito ne sa doshli, vuobshte da ne sujalqvat. :(
Otidoh v to4no upomenatoto vreme, a kogato trugnah da vlizam v sgradata, paza4ut me sprq, kato mi kaza, 4e ddo obed seminarut bil "samo za organizatori". Kaza mi da otida v 12:00. Sled tova me pusnaha. A na kraq na seminara se zapoznah s edno momi4e, koeto u4astva kato men v konkursa. Tq me zapita zashto sum propusnala polovinata seminar. I tova, ako e organizaciq! Platih 40lv za tozi seminar, a polovinata izgorqha na vqtura. Smelo moga da tvurdq, 4e ve4e dori az ne vqrvam na tezi hora!!! Sami reshete...

S uvajenie,
Nadia


National Fadhion Chamber

22-25.07.2005 - Лятна Академия за Моден Дизайн-градината пред Народен театър София.Откриване 11.00ч. Изложба на модни скици на финалистите от ІІ национален конкурс за млади дизайнери и идейните им проекти, изработени в дните на Академията.

25.07.2005/18.00ч. - Награждаване със сертификати за най-добри идейни модни проекти по скица. С подкрепата на Министерство на регионалното развитие и благоустройство, организира: Съвета по моден дизайн на Национална камара за мода, Столична Община и списание за моден дизайн "Студио Надин Стайл". Аукцион с благотворителна цел.

National Fashion Chamber

PS: Nadejda Petrova Petrova ot grad Kazanlak na 20god., nominirana v razdel sportno-elegantna mladejka moda za finalen III krug e DEKLASIRANA poradi lipsa na etichnost!!! Miastoto i zaema 1-va rezerva: Filipa Rumenova Ruscheva ot gr. Sliven na 20g.

nadia

Zdraveite!
Eto, 4e dnes za poreden put se razo4arovah ot || Nacionalen konkurs za mladi stilisti-dizaineri, organiziran ot studio "Nadin Style". Zatova, 4e iskreno spodelih za gor4ilkata, nasubrala se v dushata mi, polu4ih shamar ot uvajaemite organizatori - deklasirane ot Konkursa.
Mnogo mislih dali da premul4a, bez da se zashtitq, no v men naddelq 4uvstvoto za spravedlivost, a i vse pak mislq, 4e gradim demokrati4no obshtestvo, v koeto vseki ima pravo na mnenie.
Organizatorite me uprekvat, 4e sum napravila publi4no dostoqnie neverni fakti, kato li4no men obvinqvat v losho vuzpitanie i neeti4nost.
Za moite 17 godini sum razbrala, 4e istinata boli i ne vinagi e priqtna; i oshte neshto - 4e nai-dobrata zashtita e napadenieto (v slu4aq moeto deklasirane i obvinenie v lipsa na vuzpitanie, koeto li4no men me zasqga i naranqva moeto dostoinstvo). Dosega sum u4astvala v mnogo drugi konkursi, no nikude ne sum se sbluskvala s podoben reglament. Ako roditelite mi imaha vuzmojnost da me podkrepqt finansovo, shtqha da me izpratqt na uroci pri elitni u4iteli, a nqmashe da tursq izqva i priznanie po tozi na4in, nadqvaiki se Nqkoi da me zabeleji i podkrepi.
Edinstvenoto sredstvo, na koeto raz4itam, sa moite skici. Zatova pisah, 4e se 4uvstvam ograbena, tui kato te ostavat pri organizatorite bez da sum podpisala dogovor za preotstupvane na avtorski prava(dori i sled deklasiraneto mi skicite ostavat pri tqh, "kato dokazatelstvo, suglasno reglamenta")
Iskam da dobavq oshte neshto vuv vruzka s organizaciqta na tozi konkurs. Kogato predadoh skicite si, bqh na 16 godini, misleiki, 4e shte me ocenqt realno i obektivno v moqta vuzrastova grupa. Pri zaqvqvaneto na moeto u4astie sum predala i avtobiografiq, suglasno iziskvaniqta, v koqto qsno e poso4ena vuzrastta mi, no kakva beshe iznenadata mi, kogato pri iznesenite nominacii vidqh, 4e samo za nqkolko meseca  sum stanala ot 16 na 20 godini, koeto predopredelq u4astieto mi vuv vuzrastova kategoriq, nesuotvetstvashta na realnostta, koeto puk ot svoq strana ne bih kazala, 4e vodi do obektivna ocenka. Ne sum suglasna i s fakta, 4e tova ne e ot ZNA4ENIE (kakto mi beshe zaqveno po telefona pri moeto zapitvane). Predpolagam i drugi shte se suglasqt s men.
A sega da vnesa malko qsnota i za organizaciqta na vuprosniq seminar, na koito imah "udovolstvieto" da prisustvam. Parite bqha vneseni predvaritelno na tqhnata bankova smetka uj za celodneven seminar, koito vsushnost samo za men se okaza poludneven. V poso4eniq den i 4as (9:00 4asa) az bqh na vratata pred Kongresniq centur, 4akashta s neturpenie na4aloto na seminara, koito trqbvashe da me obogati tvor4eski.
Kakvo beshe o4udvaneto mi, kogato ohranata na vratata me sprq i zaqvi, 4e do obqd seminarut e "samo za organizatori", a az trqbva da doida otnovo v 12:00 4asa. Razstroih se, zashtoto se naloji da se motaq v u4eben den. A posle vsushnost razbrah, 4e sum bila greshno informirana ot ohranata. No tova nai-veroqtno nqmashe da se slu4i, ako na vhoda imashe predstavitel na organizatorite, koito da vnese qsnota.
Nai-veroqtno shtqh da premul4a vsi4ko tova, zashtoto s4itam, 4e vse pak sum dobre vuzpitana i ne sum konfliktna li4nost, no se motivirah, edva kogato popadnah na mnogo drugi hora, izrazqvashti negoduvanie ot konkursa.
I sega si mislq, 4e prosto na men se slu4i loshiq kusmet da igraq rolqta na izkupitelna jertva. Vmesto da polu4a izvinenie za loshato otnoshenie, az polu4ih poricanie.

P.S. V zaklu4enie molq organizatorite da izvinqt edno "nevuzpitano" 17-godishno dete za istinata, koqto podnasq. No vse pak az Vi blagodarq, 4e rano mi otvorihte o4ite i mi dadohte nezabravim jiteiski urok - da se obrazovam i da rabotq uporito, za da postigna me4tata si, a ne da se motaq po "prestijni" konkursi.

Pojelavam Vi mnogo zdrave i tvor4eski uspehi i Vi molq da me izvinite za moqta neeti4nost.

                                                                   S uvajenie,
                                                                   Nadia

Mila Cvetkova

Zdraveite!Rovih se v internet i sluchaino otkrih tozi forum.Imam edna molba kym vseki, koito e v systoianie da mi pomogne :) Iskam da ucha moden dizain i ako nyakoi znae v koi universiteti v Bg ima takava specialnost ili pone kyde moga da namerya takiva svedeniya da mi otgovori tuk ili da mi pishe na mail-a.
Blagodarya predvaritelno:)





Mila

nadia

Zdravei, Mila!
Moden dizain ima v Hudojestvenata akademiq v Sofiq, v NBU, v Ugozapadniq universitet v Blagoevgrad, "4ernorizec Hrabur" vuv Varna. Mislq, 4e ima takava specialnost i v TU, Sofia. :)

Mila

Zdrasti otnovo :) Mnogo blagodarya za informaciyata.Poluchih e-mail, no za syjalenie prikacheniya fail e zarazen sys virus i poshtata ne mi dava dostyp do nego :( No nyama nishto.Blagodarya oshte vednyj za otgovora vyv foruma!

Mila

nadia

Vse pak mi vurnaha skicite, za koeto sum im iskreno blagodarna.

Национална камара за мода

СТАРТИРА УНИКАЛНОТО ГЛАСУВАНЕ ЗА ГОДИШНИ НАГРАДИ ЗА МОДА ЕЙРЕНЕ 2004

В денят 19 август, когато Националната камара за мода на Република България стартира тържествата по повод 1-та година от основаването си, започна уникалното гласуване за ІV-тите годишни награди за мода ЕЙРЕНЕ 2004. Съвместната инициатива на най-големия интернет сайт в България dir.bg и Национална камара за мода дава страхотен шанс на Активното Гражданско Общество чрез своя ВОТ да определи фаворитите за всеки раздел и категория.
КРАЙНОТО КЛАСИРАНЕ е до 04.09.2005г. Резултатите ще бъдат обявени публично по време на заключителната церемония чрез поетапно стопиране на гласуването за съответната категория.
Номинациите за есен-зима и пролет-лято 2004/2005 са определени по критериите за дизайн, актуалност, престиж, естетика и стил, качество на изработка и представяне, PR ефект и връзка с обществеността от ОРГАНИЗАЦИЯ "ЕЙРЕНЕ". Организацията е съставена с участие на доброволен принцип от представители на Национален съвет по моден дизайн, Медиен моден съвет, Консултативен съвет на Националната камара за мода, рекламодатели, партньори и редовни преки членове на представителната модна организация на България.
За наградите ЕЙРЕНЕ 2004 и почетен символ во веки веков в АЛЕЯТА НА МОДНАТА СЛАВА ще се борят забележителни имена от шоубизнеса като Жени Живкова, Лили Иванова, Елена Тихомирова, Ирен Онтева, Слави Трифонов, Темелко Темелков, Евгени Минчев . . . В надпреварата ще се включат и гриморите на Азис, предаването "Огледала" и световноизвестни модни къщи. Гласувалите ще имат възможност да спечелят 50 облекла от български дизайнери и 50 ВИП карти като официални гости на събитията, организирани от Националната камара за мода на Република България за 2005/2006.
Събитието се осъществява под патронажа на д-р Иван Чомаков - кмет на гр. Пловдив и е част от тържествата в чест на 120 г. от Съединението на България и първата година от основаване на Националната камара за мода на Република България.
ПРОГРАМАТА за 04.09.2005 - "ВЕЧЕР НА ЗВЕЗДИТЕ" и връчване на
годишните награди за мода ЕЙРЕНЕ 2004 предвижда:
19.00-19.15 часа - посрещане на официалните гости, номинирани модни къщи и модели-площад Централен-Пловдив, от паркинг на хотел "Тримонциум".
19.15-19.30 часа - Алея на модната слава, площад Централен-Пловдив. Номинации за почетни символи на носителите на ЕЙРЕНЕ 2001 и ЕЙРЕНЕ 2002. Снимки пред стената за интервюта.
19.30-19.45 часа - На чаша вино по повод 1-та годишнина на Националната камара за мода на Република България.
19.45-20.00 часа - Тържествено шествие по червените президентски пътеки, на които шества и Негово Светейшество Папа Йоан Павел ІІ до Одеона на Античния Филипополис. 20.00-22.45 часа - Церемония по връчване на годишни награди за мода ЕЙРЕНЕ 2004 - Одеон на Античния Филипополис.
22.45-23.30 часа - Коктейл.
Имаме удоволствието и честта от името на Община Пловдив и Националната камара за мода на Република България да Ви поканим най-официално да се присъствате на церемонията.
Вашата покана-вход /10лв. с благотворителна цел в полза на млади дизайнери в неравностойно положение/ бихте могли предварително да заявите на E-mail: сamaramoda@mail.bg

Alissia

Скъпи  дизайнери,

Знаете ли коя е и в какво се е превърнала "дизайнерката" Павлина Пенчева,завършила 1981г тогавашната специалност Текстил и мода,работила в плетачна фабрика"Расица"-гр.Севлиево?
Разбира се в квартална софииска зависница и мръсница.Вместо до твори и да се развива като дизайнер,тя се е повела по акъла на кварталните луди и единствено "творческата" й фантазия мисли каква мизерия и мръсотия да погоди.Но нали знаете,че волът като риел,на гърбът си хвърлял помията.
Ще се радвам,ако някой може да ни се похвали за някои нейни творчески постижения,а не за низости и мерзости,които бликат като гейзер от нея,в изблик на тровческо безсилие и некадърие.


Antonio

Predi da vi osadq za lo6ite dumi i nikomu nenujnoto sardene.SHe vi se predstavq.
V artisti4nite i modni sredi sam izvesten kato /Antonio Grafa/33 god.Ot gr.Varna.Profesiq:aktior;mod.dizainer;tv vode6t i jurnalist.
S moda se zanimavam ot 1989 god. Zavar6ih visheto si obrazovanie vav Veile/Dania./Mod.dizain/.Sobstvenik na "markata"majka moda "Grafa".Bqh i Predstavitel za Balkanite na "Roko Baroko".U4astval i pe4elil mn.nacionalni i mejdunarodni konkursi./Blagodarq za aplodismentite KOLEGI/.

Horaaa!Kakvi gi govorite i za6to e nujno da se darjite nedostoino s 4oveka koito vi podava raka i e gotov da zashtiti avtorskite vi prava.To ot obshta kultura bi trqbvalo da znaete 4e:Koqto i da e institucia,vi zadaljava da podpishete dogovor,s koito te zakono sa upolumoshteni da zashtitavat pravata vi!Ne haresvate nqkoq klauza v dogovora!?.Ami dopitaite se do advokat!Koito shte vi konsultira i kaje ako ima neshto neredno!V cql svqt e taka.
Mislite li 4e ako ima nqkakva nerednost!?Li4no Ministar Hristina Hristova/ministar na socialnata politika/,sheshe da podkrepi "Parviat Nacionalen Konkurs za mladi Stilisti i Dizaineri"gr.Nesebar!
Toku shto se pribiram ot "Vtoriat Nacionalen Konkurs"koito se sastoq v kurorten kompleks Albena.Vsi4ki u4astnici zaslujavat uvajenie.Zasho li!?Ami zaradi truda koito sa polojili zada u4astvat!Vqrno malko ili mnogo vseki edin ot nas iska da pe4eli!No,ne mojem vsi4ki da polu4avame nagradi samo zaradi tova 4e sme si napravili truda da u4astvame.Hubavo e da u4astvame na takiva sabitiq zashtoto to4no tova e mqstoto koeto she ni"shlifova".Tam zaedno she 4erpim idei edin ot drug a i she pridobiem opit.
Sled kato tolkova iskate da u4astvate.Zashto ne go napravihte?Vmesto da "hlen4ite",izvinqvaite no ne iskam da bada grub!
Zashto ne naso4ite silite si i izmislite nqkoq kolekcia i da u4astvate v konkursi izvan Bulgaria!?Obzalagam se 4e ne vi stiska.A i nqmate smelosta i kuraja da tragnete sreshtu neizvestnoto;trudnoto i tn.
Vpro4em propusnah da vi kaja 4e sam /Sirak/.Mislite li 4e nqkoi moi rodnina e hodataistval za men na vsi4ki tezi konkursi v koito sam u4astval!?
Siguren sam 4e shte izmislite neshto i sreshtu moite izkazvania i dovodi:-).
Priemete moqt Kolegialen savet:Ne obvinqvaite 4ujdite hora za sobstvenata vi nekompetentnost i neudovoletvorenost!Ne 4akaite nqkoi da vi dade nagradi i vazmojnosti da se dokajete,ei taka zashtoto na vas vi se iska!Zaslujete si Admiraciite!
Samiqt az sam gotov da pomogna na vseki edin ot vas.Stiga da zaslujavate!Ami,eto!Spe4elete me na vashata strana.No,pri vsi4ki slu4ai,az she se dopitvam do gospojica Nadq Valeva.
A,shto se otnasq do juriraneto.Nepodkupno e!Siguren sam,zashtoto poznavam otblizo vsi4ki spe4elili nagradi ot Parviqt Nacionalen Konkurs za Mladi Stilisti i Dizaineri!Pravi ste Kolegi te rabotqt i obmenqt opit sas veli4iq vav Bulgarskata Moda.I ne samo!A,ima hora koito otidoha v Italia....ne,blagodarenie na Mama,tati,batko,lelq ili vu4o!Otidoha tam blagodarenie na Profesionalizma i talanta si! Estestveno tova stana fakt blagodarenie na gospojica Nadq Valeva.
Nqkoi ot kolegite i kolejkite imat predlojenia za redica u4astia v Mejdunarodni forumi!
Zada uspeete!Prosto sa vi nujni realni ambicii i profesionalizam!Estestveno i talant i vazmojnosti,koeto e nai vajnoto!

Dano sledvashtata ni sreshta bade na poredniqt Nacionalen ili Mejdunaroden Konkurs ili Forum!Ot sarce vi jelaq profesionalni uspehi i postigane na Me4tite vi!

Za gospojica Nadq Valeva:
Badete vse taka vseodaina i vqrvashta vav talanta na mladite hora v Bulgaria.Ima gi!Vie she gi otkriete.A,zashto pak,da ne vi potarsqt sami!
Az i moqta nejna polovinka vi podkrepqme vav vasheto blagorodno na4inanie!
Badete shtastliva!



S uvajenie:Antonio Grafa

Go Up