моделиране

Started by nori, 11 март , 2007, 22:16:40

« назад - напред »
Go Down

nori

здравейте,
съвсем от скоро съм в този форум и се извинявам ако повтарям темата
каква програма ще ми препоръчате за моделиране
ще се радвам и ако ми посочите повече информация за продукта
предварително благодаря :-)))))))))))


one_one

Нори, би ли конкретизирала въпроса си? За какво моделиране става въпрос? Какво произвежда фирмата ви, какво очаквате от програмата? Какви са целите ви, какъв е капацитета ви? Какво точно ще правите с тази програма?
Има доста фактори, които определят правилния избор на какъвто и да е софтуер. Няма такова нещо като "най-добър", има само "най-подходящ". Което е добро за някой, не би било добро за теб. Всичко е много относително, затова трябва да се вземат предвид всички фактори.

Надявам се да съм била полезна.
С готовност ще отговоря и на други въпроси по тази тема.

dani_dani

Здравей Нори.аз работя на Графис и съм доволна.Има много добри възможности,но...всеки от неговата камбанария.Кой на каквото е свикнал,това ще ти препоръча.Графис ми се струва лесна и достъпна,най-вече заради това,че нямаше нужда от обучение.Просто си прочетох учебниците и си направих упражненията.За съжаление втория го прочетох докрай много по-късно,а трябваше...Хубавото е,че едно нещо можеш да го направиш по няколко начина,зависи как ти е по-удобно да работиш.Доколкото знам и не е много скъпа система.Можеш да си изтеглиш учебната версия от  интернет,там май ги има и учебниците.Разгледай я,може да ти хареса.Но адреса не знам,ще пусна една търсачка и ако го намеря ще ти го изпратя:)))

nori

здрасти Дани,
благодаря много за отговора ти и ще се радвам много ако ми пратиш повече информация за програмата, дори и да не можеш да намериш адреса ако ми пратиш повече информация за името и спецификации ще ми е достатъчно.

nori

благодаря one
напълно си права в отговора си за което ти благодаря но честно казано не знам дали въобще има такъв софтуер а и аз съм толкова на ти с тези неща че..............
и да си дойдем на думата, трябва ми програма, която да ме спаси от рисуването върху листа, дефакто не ми трябват готови кройки върху които да правя подобрение а сама да си правя всичко, както не ми трябват спецификации относно платове, еластичност и т.н.
ако малко съм те ориентирала ще се радвам да продължим разговора

dani_dani

Здрасти Нори,адреса го изпратих на имейла ти,но ми върнаха писмото ,като недоставена поща.Затова с риск,че правя реклама на Графис ще го цапна тук:
http://www.grafis-bg.com/
За рисуване не е предназначена,но аз съм я използвала за скици и се получават добре нещата.За готовите кройки и аз не ги ползвам,предпочитам нещо пробвано.Само когато нямам такава основа и много бързам,но обикновено за якички,ревери и джобове.Можеш ти да си начертаеш основите или пък да си дигитализираш правени на ръка,но това прави всяка система.Според колеги,които са работили и на други системи,казват,че тя е най-добра за моделиране.Има много възможности да получиш едно и също нещо,работиш,както на теб най ти харесва...и естествено,което е най-бързо.Аз не мога да кажа такова нещо,защото съм работила само на Графис.Ако има нещо питай:)))Поздрави.

one_one

Нори,
да разбирам ли, че те интересува чисто дизайнерска програма или програма за конструиране или е нещо между двете? Може би, ако ми кажеш какво точно очакваш да извадиш от софтуера като готов продукт, би ми помогнало да те ориентирам малко. Рисунка на модела, техническа скица с оразмеряване на детайлите, кройка или нещо друго?
И да те успокоя - лек има за всяка болка. Софтуер се намира почти за всичко, което можеш да си представиш. Само трябва да знаеш какво търсиш...

design

Здравей Нори,
Ако те инресува дизайнерска програма може да разгледаш този сайт: www.speedstep.de
Има различни модули, но на теб най-вероятно биха те интересували  Prosketch и Propainter. Имат представителсво тук и могат да ти направят презентация -  фирма Оптикад ООД.

one_one

Нори,
ето още един сайт на подобен софтуер.

www.cdesignfashion.com

nori

еееееееееее благодаря много на всички, много ми помогнахте
айде да разведрим обстановката и да говорим за нещо друго

Go Up