28 март , 2024, 21:22:51

News:

Sofia Fashion Week 2015 - новата дестинация на висшата модаSofia Fashion Week 2015 - новата дестинация на висшата мода
https://news.fashion.bg/article/11687/17/Sofia-Fashion-Week-2015-novata-destinacia-na-visshata-moda


Конкурс за модели на FTV

Started by silvia, 30 септември , 2003, 17:41:09

« назад - напред »
Go Down

martin stoev

hi iskam da razbera kak moga da si ispratia snimki do ftv za konkursa

bobi

Ami az sam izpratil snimki o6te v na4aloto na godinata.. no ve4e glasuvaneto e prikliu4ilo tai 4e nqma smisal

Cvetelina

Zdraveite, iaz bih iskala da u4astvam v tozi konkirs.Smqtam, 4e 6te e interesno, no ne znaq kak to4no da podam zaqvkata si;))
 Nqkoi bi li mi pomognal!?

Xristiania Valerieva Xristova

Ot mnogo otdavna iskam da se zapi6a v takuv konkurs,za6toto mnogo puti sa mi kazvali 4e sum krasiva i ,ako biah visoka sum 6tiala da buda supermodel.Za jalost sum samo 161sm i kolkoto i dobro vpe4atlenie da prtavia s vun6nostta si me othvurliat ot kastingite.Slu4aino popadnah na tova i mn. se zaradvah.ako niakoia ot vas iska moge i da mi pi6e.
                                                                                    Titit


Kaloian

az sum na 16 godiniXristiania Valerieva Xristova :

    Ot mnogo otdavna iskam da se zapi6a v takuv konkurs,za6toto
 mnogo puti sa mi kazvali 4e sum krasiv i visok idealen za moel no az nikoga ne sum bil mode no tova mi e me4tata i niama da se otkaja  ako
nikoi ima jelanie da mi podade ruka  molia obadete se na 0886566694 ili mi pratete e-mail. BLAGODARIA VI 4e mi oburnahte vnimanie.
                                                    Kaloian!!!

rosi

zdraveite,FTV!Iskam da sum foto model,na 14 god sum i se interesuvam ot vsqkakvi kastingi!pi6ete mi!

iliana

Zdrasti:-)
vij saita za modeli www.modelbg.com
...tam ima kastingi i konkursi:-)
Uspeh!

galina todorova

zdraveite ako ima nqkoi koito tarsi momi4e s interesni lice i mnogo dobro tqlo za fotomodel ili maneken moga da mu izpratq snimki i toi sam 6te se uveri:)))do skoro nadqvam se :))

Pepo

Mnogo bih iskal da stana model,minaval sam kursove tai kato sam bil vav Varna 6 meseca na kursove pri Kiril Asparuhov,sushto taka obicham i mnogo da poziram imam mn snimki,i shte otgovorq na profesionalisti i na hora koito razbirat ot rabotata si,a ne na takiva koito me pitat "i az iskam da stana takuv(a) v sluchaq,shte chakam da mi otgovorite na maila,a po natatuka i telefona shte si dam...nadqvam se naistina da mi se sbudne mechtata..:)

хахаха

скъпа не ставаш за модел

Национална камара за мода

В навечерието на новата учебна година в Курортен комплекс АЛБЕНА се проведе финалния ІІІ кръг на Втори национален конкурс за млади стилисти и дизайнери на Република България, който се организира от Съвета по моден дизайн на Национална камара за мода, Албена АД и списание ,,Български моден бук".
Международното жури, което определи призьорите бе съставено от акредитираните модни журналисти, членове на Медийния моден съвет, представители от Италия, Чехия и домакините Албена АД.

В тазгодишното второ издание на конкурса се представиха 32 финалиста с изработени модели в колекции по 5 облекла чрез вечерни модни дефилета край басейн  "БОРЯНА" на най-красивия български морски курорт Албена.

При изключително оспорвана конкуренция Втори национален конкурс със 474 точки и първо място в раздел Висша мода спечели Силвия Павлова на 25г. от гр. София, дипломантка на Нов Български Университет-специалност сценография. Тя ще представи България на международен моден фестивал в Италия - Рим през пролетта на 2006, за което г-жа Ана-Мария Гюзелева ще осигури пълно медийно отразяване в италианските телевизии.
Още 4 щастливци получиха от г-н Габриеле Паренте участия в Италия:
-   едноседмичен стаж в италианска модна къща за Прет-а-Порте спечели колежанката на Арт Авангард - Аралия Русимова на 20г. от София, която се класира втора в раздел връхни облекла и кожи.
Гост-дизайнери и участници в модния форум Moda Movie в Калабрия, Италия през месец юни 2006 ще бъдат:
-   25 годишната Людмила Аристотелова от гр.Бургас, колежанка на Света Ариадна - 1-во място вечерни облекла;
-   23 годишната Александра Маркова от София-студентка специалност мода в Нов български университет - 1-во място спортно-елегантна младежка мода;
-   25 годишната Росица Илиева от София, студентка по мода в Нов български университет.
Едноседмичен стаж в Париж-Франция в ателието на Жан Пол Готие и Хермес спечели 17 годишния Евгени Петков от гр. Ботевград, ученик в Техникума по текстил и дизайн в гр. Враца. Той впечатли с креативното си мислене международното жури, класирало го на 1-во място в раздел връхни облекла и кожи.

За всички участници, класирани на 1-во място със съдействието на българската дипломатическа мисия Съвета по моден дизайн на Националната камара за мода ще направи изложба на идейните им модни проекти в Българският културен център в Париж с експозиция на изработените модели. Сред тях са и 23 годишния Антоан Мендоса от Колумбия с 1-во място в раздел бельо и бански, 23 годишните победители с еднакъв брой точки в раздел мъжка мода Стоян Радичев и  Валери Стефанов, 20 годишната Антония Негрова от Плевен с 1-во място в детско облекло и 23 годишната видинчанка Иванка Михайлова студентка във Варненски свободен университет с 1-во място в раздел текстил.

Стипендията за обучение по моден дизайн в България ще бъде на участничката с най-много номинации /5/ Катя Парапанова от гр. Смолян на 21г., която макар и в неравностойно положение /глухоняма и с намалено зрение/ спрямо другите участници получи заслужено признание в раздел връхни облекла и кожи, спечелвайки 2-ро място. Нейни скици ще бъдат публикувани на корицата на следващия брой на 10-езичното списание за моден дизайн "Студио Надин Стайл".

Международното жури на конкурса раздаде още много допълнителни награди:
- всички класирали се на 1-во място ще имат безплатни участия в модни дефилета на национален подиум 2 в София и 2 в Пловдив;
- класираните на 2-ро място са с 2 участия в модни дефилета на национален подиум 1 в София и 1 в Пловдив
- класираните на 3-то място ще отбележат еднократно участие в Пловдив.

1-годишен договор за публикуване на идейни проекти в 10-езичното българско списание за моден дизайн ,,Студио Надин Стайл" и продажби на модели получават всички класирани от 1-во до 3-то място.

За 26 годишната Магдалена Георгиева от Смолян спонсорство в материали от естествена коприна за следващата и самостоятелна колекция, предостави г-жа Джулия Хендрич от Чехия.

За победителя в раздел Авторска фешън музика 18 годишния Георги Томбашки предстои издаването на самостоятелен компакт диск с негови композиции.

Поощрителни награди имаше за всички финалисти, които включваха освен подаръци от Албена АД и участие в Международната дизайнерска борса-договаряне на дизайнери в края на октомври в Пловдив. Всички участници получават и безплатна подготовка лично от г-жа Мара Михел-председател на съюза на немските дизайнери на еднодневна работна среща за модни тенденции 2007.

Съвета по моден дизайн на Национална камара за мода и списание ,,Български моден бук" обявяват, че вече стартираха 3-те проекта за подкрепа на младите таланти в областта на модния дизайн:
1.   ІІІ национален конкурс за млади стилисти и дизайнери с финал последната седмица на юни 2006 в КК Приморско
2.   І национален конкурс на тема ,,Мода в движение" с финал 1-2.07.2006 в КК Бялата лагуна /участия с 5 модни скици по асоциативно мислене, породено от слушането на различни стилове музика и представени с кратко есе/
3.   І световен конкурс за млади стилисти и дизайнери с финал 3-7.07.2006 в КК Албена в който могат да участват номинираните на ІІ кръг участници от І, ІІ и ІІІ национален конкурс, получили сертификати за най-добри идейни модни проекти по скица.

За всички крайният срок за участие е 31.01.2006. Повече информация: на e-mail:nsmd@abv.bg; bgbook@abv.bg или на тел. 032/62 09 29.

Основните цели на партньорството между Албена АД и Националната камара за мода е освен откриване и развитие на млади таланти, развитие на културен и бизнес туризъм и превръщането на България във все по привлекателна туристическа и културно-творческа дистинация.

nqma znachenie

Tova da si model e mnogo hubavo no i mnogo kofti mnogo zaminanie e imam mnogo priqtelki kadeto sa modeli i az reshih da stana i stanah no e igrachka i se otkazah taka che macki chestno vi kzvam ne zapochvaite :))

stanislav

interesni neshta.. za sajalenie realni, imam predvid za radost i neli.. ako govorime za ftv, istina e tova i mislq 4e edin ot nai-podhodqshtite na4ini da probiqt rodnite modeli ,ili pone tezi koito se 4yvstvat takiva:))

ivona

moje i taka da e no az iskam da opitam za6toto tova mi e  me4tata iskam da stana model .mislq 4e nimam neobhodimite danni i priqtelite mi mislqt taka dori ponqkoga na ylicata sa me spirali da me pitat dali sam manekenka molq da me orienterate na koi sait moga da pratq snimki po internet bez na xground za6toto tam prosto ne iska da gi prati. ne znam za6to pi6e te mi na ivona.89@abv.bg

aleksandrina

Zdraveite az sam Aleksandrina Raikova ot gr Varna visoka sam 170 teja 45kg.nqmam snimki v internet s kestenqva kosa sam i tamni o4i.gsm 0886236472 6te 4akam obajdane

Go Up