Конструиране - моделиране

Started by Николай, 05 март , 2005, 14:11:44

« назад - напред »
Go Down

Neli

Моля, кажете ми, кой е представител на Lectra за БГ, извършват ли обучение и пр.
Предварително благодаря.


Бончо

Тука http://store2.data.bg/backinblack/CAD/Audaces_5.2/  има един кракнат Audaces_5.2. Много приятна програмка за конструиране и маркери, а също и доста туториали и PDF-и на тема КАД системи.

Георги Танев

Обученията за работа с CAD системи наистина са скъпи за обикновените потребители, тъй като са предназначени за фирми, които са си закупили CAD система.
Но може да се обърнете към училищата, които имат CAD системи и да проверите какви са цените за обучение там.
Мога да ви насоча към:
НБУ, Художествената академия, Професионална гимназия "Димитър Талев" - Гоце Делчев, Бизнес Инкубатор - Гоце Делчев, ТУ-Сливен.

След около месец ще мога да ви дам информация и за курс по конструиране, който ще бъде организиран от "И.Н.А. Трейдинг" ООД.

Успех!

Иван Найденов

За организация на производството мога да ти изпратя курса за обучение на бригадири и организатор производство на Цоло Кънчев, който той проведе в нашата фирма.Много е полезен.Виждал съм производство което той е консултирал-''ТОНИ М'' в Русе-много е добре организирано.


Иван Найденов

Здр.Мария! Аз съм оператор на CAD-CAM система във фирмата в която работя-''Неди Стил'' Т-ще.Системата е закупена от ''Консулт+'' Русе.Работя на нея вече година и половина и мисля че е доста добра.Лично аз няма опит с други системи като Гербер,Микродинамикс и т.н. и не мога да направя сравнение.Ако имаш конкретен въпрос пиши на '' i_naidenov@abv.bg  ''

Бончо

http://www.osinka.ru/Sewing/ - Интересен руски сайт



http://www.osinka.ru/Sewing/Books/pdf/LineJaqe.pdf - И интересна книжка за тези дето не са забравили съвсем руския.

Angel

Molja, izpratete mi adres na koito da wi izpratja prezentacionni materiali za Grafis. Mozhe sqshto taka da posetite i site: www.grafis-bg.com

Бончо

Този Графис не е нещо особено, но при положение, че почти никой не използва друго освен конструиране и маркер, най-конвенционалните неща, то доста добра цена се получава за пълна конфигурация:

Компютър и монитор: 1000лв
Писалков плотер-183см: 11000лв
Писалка logitech за дигитайзер: 400лв.
Софтуер: 4800лв

17200лв с ДДС  е доста прилична цена.

Поздравления.

Angel

Здравейте!

На всеки заинтересован от Графис мога да изпратя безплатна версия за обучаване, презентационно и обучаващо СД /видео курс за обучение/.  Моля, само ми изпратете имейл на axe@grafis-bg.com


Grafis е много добра CAD система на изключително конкурентна цена. Разбира се, доколко"добра" е една CAD система зависи преди всичко от познанията и уменията на конструктора/моделиера, който работи с нея - все пак това е само помощно средство.

Покупката на плотер и дигитайзер са неизбежна инвестиция за всяка фирма, занимаваща се сериозно с конструиране и изработка на облекла. За това, че Графис е напълно функционална КАД система - доказателство е фактът, че има немски конфекционни фирми, работещи единствено с тази КАД система. За момента в България са малко фирмите, които използват Графис. Моля покажете ми коя друга система предлага тези възможности за конструиране, за импорт/експорт, за създаване на маркери на тази цена.

В момента се разработва и подобна система за 3D моделиране на кройките, която ще бъде включена в следващата версия. За повече информация може да разгледате и сайта на създателите на Графис www.grafis.de

Дори и да сте работили с Гербер, Лектра, Асист, Консулт +, Инвестроника - всичките добри системи, нищо не би ви навредило да се запознаете с възможностите и начина на работа, организацията на Графис.

Работата с КАД система опира и до навици - забелязал съм че моделиери, работили с една система, в първият момент, когато се запознават с друга, всичко им изглежда тромаво... Това е защото те не са запознати с възможностите на тази система и по тази причина не могат реално да я сравнят с това, което познават

DJJoe

Здравей, Angel!

Бих ти бил много благодарен, ако ми изпратиш тази информация за Grafis! Всички си хвалят системите, но никой не го предлага на "простолюдието"!

Елена

До Ангел

Цените прекрасни , ама демото дето го разпространявате на диск ... хич не се отваря :)

depth

Здравейте, трябва да се явя на изпит по конструйране на облеклото, който отлагах 3 години, сега ди купих учебници но някой работи не са ми много ясни /изчисленията/. Та питането ми в ако някой може да ми помогне с материала защото найстина ми е много трудно, разбира се схте си плащам на час /като при учител/:)

от София съм
ако някой прояви интерес да пише на Depth@abv.bg или да се обади /или смс / на тел. 0885 - 95-77-85

Много съм го закъсал:(

Angel

Molja,da izpratite adres na koito da izpratja materialite na e-mail axe@grafis-bg.com


Ivan

Здравейте!
Относно запитване за възможностите на Графис за конструиране

Аз съм моделиер, работещ от 6 години на Графис в България, Русе.
Фирмата е немска, и
Графис ми позволява изцяло да покрия изискванията за прецизност и точност на работа, за постигане на добра форма на изделията. С 9 версия на Графис успешно осъществяваме импорт/експорт на модели към Лектра и Асист.

Графис основно е насочена към конструиране на Дамски и Мъжки облекла, като за целта има създадени (вградени) базови конструкции разработени по различни конструкционни системи, като в последната 9 версия има разработени и собствени Графис конструкции с възможност за промяна по зададен индивидуален проект (за напасване на чертежа към индивидуално снети размери на човешката фигура).
Други системи с разработени базови конструкции са разработените от творчески екип "Оптимас" с пълната методика на разработване на базовите конструкции.
При всички разработени базови конструкции имаме възможността да извикаме всеки размер от ръстова таблица. Градацията се основава на разликата между размерите в различните номера, които са описани в стандартни ииндивидуални таблици, използвани при самото конструиране на основата. По този начин не е необходимо задаването на градация на изделието, защото то съдържа такава.
Всеки отделен размер от изделието се конструира автоматично като повтаря нашите стъпки за конструиране (при създаване на конструктивна основа по методика, избрана от нас) водейки се по различните размерни схеми (стандартни или индивидуални обмерни данни) включени в размерната таблица.

Възможностите за творчество при конструирани са неизчерпаеми с Графис. В 9 версия има възможност и за конструиране на облекла с програмен език - създават се програми, въз основа на които се изгражда конструкцията. За съжаление за това ми се струва че са необходими и познания по програмиране (въпреки че има пълно упътване, все още не съм запознат с тази черта)

Angel

До Елена

Здравей, Елена!
За да се инсталира учебната версия на Графис от този диска, трябва да отидете в директория _grafis.educate-en и да стартирате installx.ехе. Появява се прозорец, от който си избиратеустройство на което ще бъде инсталиран Графиса, както и дали ще е достъпен за всички потребители (ако го инсталирате под Windows NT, XP, 2000, 2003). С Края на инсталацията се отваря интерфейс за настройки.
Ако имате инсталиран Firewall на компютъра, ще ви се появи предупреждение, че една програма (installx) се опитва да стартира автоматично друга програма(setup). Трябва да разрешите това.

Самата презентация на системата е направена на Flash. Има Autorun.inf, който би трябвало автоматично да стартира презентацията, освен ако не е изключен на вашият компютър. Тогава трябва от главната директория на СД-то да стартирате GrafisCD2003E.HTML. Възможни причини да не тръгне презентацията при вас са:
Липса на инсталиран Flash player
Firewall (при Windows XP 2000, или 2003), който да не позволява стартирането на HTML, съдържащи ActiveX контроли - това може да проверите, първаначално при стартиране на празентацията, в Интернет Експлорер ще ви се появи една удивителна със съобщение, че има блокирано съдържание - трябва в този случай да изберете Allow blocked contents.

Много Ви благодаря за коментара - във следващите СД- та ще включа инсталация на FlashPlayer, както и мисля да запиша презентациите на обикновенни видео дискове, които да могат да се стартират без такива усложнения

Моля, ако пишете ми с атговор дали това е разрешило проблема. Ако не - ще ви изпратя други презентационни СД-та, не изключвам възможността тези да са се повредили при транспортирането.

С уважение: Ангел

Go Up