28 март , 2024, 22:29:36

News:

Забавлявайте се с Lady Popular - безплатна онлайн игра за супер момичета
https://beauty.fashion.bg/article/5932/30/Lady-Popular-bezplatna-online-igra-za-momicheta


DiKa

Started by Patriot in Fashion, 07 октомври , 2006, 10:07:06

« назад - напред »
Go Down

Patriot in Fashion

Очаквам мненията Ви за тази марка!

Tania84

Тази марка по пинцип не е кой знае какво,но много печели от това че предлага облекла със класическа линия. Няма човек, който да няма нужда да има в гардероба си удобен класически черен панталон,сако или рокля. Вече няколко панталона имам от Дика, еми...кройката е просто барната от всякъде...няма друга такава...(-:Евала....Само цените са малко височки,но наема на Витошка е голям....и няма как...(-:
Платовете също са  много хубави от които са изработени дрехите,шевът също....абе супер!

sladka_pastichka

Не мисля,че това една марка да предлага класически облекла е от полза за нея.Напротив.Хората желят да видят нещо по-различно,нещо по-атрактивно.Не споря,че всеки има нужда от класически облекла.Но дайте да си говорим истината-българската мода предлага на хората най-вече класическо,което според мен вече е омръзнало.Естествено не всички фирми шият в класически стил,но повечето са такива.Dika е една от тези фирми,които все още разчитат на този стил.Материите също не са на ниво.Мисля,че най-куцащата страна на българската мода е това,че все още не може да се разчупи класическото в нея.

Patriot in Fashion

 Напълно подкрепям sladka_pastichka!
Накак си ми е става адски тъжно като влезна в техния магазин, то освен черно, сиво и бежово друг цвят не съм виждал. Незнам кои дизайнери им измислят колекцията ама все пак има и други цветове и то доста актуални като тенденция.
Иначе е достойно за уважение това че от доста време са на пазара

Tania84

А защо именно класичесата визия на моделите им да не е основната цел на марката? Ти сам каза че цветове освен сиво, черно и бежово в магазина им няма. Това е тяхната политика - да създават дрехи за по-консервативни хора,които нямат претенции да бъдат модерни на всяка цена.
Те нямаха да се задържат толкова много време на пазара ако губеха от това че създават класически модели за маасата.

Patriot in Fashion

Ами поогледай малко повече в магазина. Добре ще се съглася за класическите цветове, макар да не е точно така. Но кройките и конструкциите в никакъв случай не бих могъл да нарека класически.

one_one

Тук аз няма да се съглася с Патриота.

Малко е спорен въпроса дали една марка трябва да налага вкус на потребителите или да се съобразява с техния. Истината е някъде по средата. И може лесно да се намери ако първо се определи таргет-групата, след това детайлно се изследват потребностите й и тенденциите й.
Ако само се опитваме да налагаме собственото си виждане за модата, то излиза че я правим единствено за себе си. А успехът се гарантира от продаваемостта на продукта в крайна сметка. Не е ли така?
Точно за това не бих се съгласила и с мнението, че Дика били скучни и т. н. Фактът, че съществуват от толкова време на пазара, говори сам по себе си. Ако погледнете назад във времето, ще видите, че минаха през различни етапи - от евтините платове и лошата технология, до съвършено изчистена кройка и качество на изработката. Може ли някой да ми каже коя друга марка, дори и чужда, държи повече от 10 години магазин на "Витошка"? Това само по себе си говори доста за Дика. Не мислите ли?
Е, ще кажете пак, ама то все едни и същи цветове, само класически модели... Но нали за всеки влак си има пътници. Дори на някой това да не му се нрави, все пак доста от работещите жени, които не държат да са екстравагантни на всяка цена (което всъщност не е и необходимо на работното място и говори за липса на култура в облеклото, но това е друга тема) харесват тази марка и от години са й верни. Историята изобилства с примери на модни къщи, които дълго време се стремяха да бъдат "различни", да "разчупват" българската мода, но си останаха все там, откъдето и започнаха. Никакъв прогрес.
Подсещам се да спомена, че има брандове, чиято концепция е изградена върху работата предимно с 2 цвята - черно и бяло. (White house/Black Marker - виж www.whiteandblack.com). Скучна ли я намирате?
Достатъчно добър критерий за една марка е, ако можеш да отличиш продуктите й от масата. Почти всяка фирма произвежда класическа кройка дамски костюми, но винаги можеш да разпознаеш този на Дика, дори и от 10 метра. А това ще рече, че е създаден стил и това е достойно за уважение.

Patriot in Fashion

Явно в бързината не съм успял да се изразя особенно точно.
Харесах примера който си дала. Но съгласи се че някакво разнообразие може да бъде постигнато чрез цветовете на артикули от по задна редица (примерно t-shirt, семпло раие в любимите им цветове, шалове дори) ако щеш дори и интериора на магазина изглежда мрачен и студен....и просто става банално.

Е тук е мястото да попитам, защо липсват плетива и трикотаж (второто го има но на доста ниско ниво)?

Аз смятам че за изграждането на стил е необходима една троица от текстил, трикотаж и плетиво и всичките на ниво над средното.

Нямам нищо лично към тях, просто споделям мнението си и не уважавам постигнатото.

Бончо

Патриоте, аз отново ще се усъмня в компетентноста ти в бранша.

1) Всяка стока се произвежда, с една единствена цел- да се продаде.
Всеки производител търси свои начини да стигне до потребитела, един от начините е като се създава имиджова реклама(виж в другата тема линка за пиратството, този принцип за стигане до потребитела важи и за нашия бранш), а другия начин е, да произвеждаш стока за определена таргет група.

2) Говриш за цветове, шарки и пр. Явно представа си нямаш относно проблемите пред които е изправен един дизайнерски екип. Ами то лесно се създава дизайн на хартия с молив и четка, или на компютър, но това което си създал, ако не се изработи в реална дреха губи смисъла си. И тука започват проблемите. За да ти се изработи материал по твой дизайн, трябва да поръчаш количество. Това количество, за различни производители се оказва различно "голямо" и различно "малко". От това колко е голямо, зависи цената на която ще ти го изработят. От цената на материала ще зависи себестойноста на продукта който ще създадеш, а от това ти какво ще спечелиш зависи дали да поемеш риска за призводството му.
Хайде на тебе да оставя математиката(ако наистина имаш представа от това за което говоря), какъв финансов ресурс трябва да осигуриш за да произведеш една колекция и, ако се произведе, дали би намерила такъв голям пазар в нашата бедна татковина.

Тези БГ фирми, които се опитват да правят някаква мода, я правят от щокови количества материали. Правят съчетание и дизайн от материалите които са "артисали" на големите производители. Щоковия материал е в пъти по-евтин от материала по поръчка, за това и на големите чужди брандове стоките са модерни, но и доста по-скъпи от нашите, и ако ги няма тези които критикуваш, според мен доста непрофесионално, ще има да се радваш като луд на шаренко.

Нищо лично, но когато се изказват по този начин хора като пастичката, не обръщам внимание, но такива които имат претенции, че са професионалисти или от "бранша", не мога да си спестя това което мисля.

Patriot in Fashion

Бравос Бончо,
Добре че ми обясни за материалите, от 10 год. се занимавам с това, добре че беше ти да ме светнеш, аз се чудех какво точно ми убягва толкова време.....:-DDDDD.
Не мисля да влизам в полемика с теб, относно неща които мисля (а и ти сам си го казвал) че не разбираш. В случай ти нямаш предства колко пъти ми се е налагало да подменям платове в една колекция
Пътите по евтини материали в сезона и като щок незнам къде си ги виждал. Аз бих казал че разликата е наполовина
10 евро в сезона - 5 като щок
Но както ти казах в друг пост, вярвай ми има фирми на които материалите са изцяло от колекциите от платове за година напред и самата колекция е точно за тогава, и после си отива на договаряне и т.н......вярно поръчките им не са много, но все пак се опитват хората да правят нещо, а аз помагам с каквото мога и зная.

Така че твоят пост ми прилича по скоро на хленчене отколкото на нещо друго.

ma6oka

мога да кажа само че има хора които си падат по класическите неща също като мен!а като ходих във Варна се влюбих в една рокля която беше 75лв и това ако е скъпо незнам!предпочитам по-скъпи български неща отколкото турски и китайски парцали на същети 4е и по-високи цени!

Nevena

Така мога да подкрепя one_one и да допалня като художник моделиер създаването на една дреха - колекция е продължителен процес, изследване, източник на вдъхновение, предназначение- къде ще се носи това овлекло и не на последно място образът - жена, мъж, дете за който се създава. Dika има образ за който създава и мисля, че обхваща голям кръг жени и за това е успешна марка.


Nevena

Boncho,
chovek koito sazdava oblekla bi trqbvalo i da znae moje li da bada vazproizvedena skicata mu na dreha i dali e uspeshen modelat i tova sashto e dosta prodaljitelen etap. No si ima hora za vsichko i uspeshnite kolekcii se pravqt v ekipi, a ne ot edin chovek. Saglasna sum s tebe che ima masa modelieri neznaeshti kakvo risuvat, no ima i takiva koito znaqt.


Nevena

Patriot in fashion,
cvetovete za edna kolekcia sa saobrazeni s obrazat, za koito se sazdavat, drehite. Ako na tebe ne ti haresvat tezi cvetove e zashtoto ti nevlizash v tozi obraz. Moje bi shte ti haresa Benetton kato marka zashtoto tam obrazat koito obhvashta markata e korenno razlichen. Vsichko e leka psihologia za da moje da se prodade dadenoto izdelie. Predstavi si kostuma na Dika v ciklameno rozovo s zelena qka, dali tezi cvetove shte badat esteticheski izdarjani za jenata predpochitashta DiKa i dali shte si go kupi tozi kostum. No ako e s etiketa na benetton badi siguren che shte se prodade:}
Pozdravi Nevena

Nevena

sladka_pastichka,
otnosno bg modata moga da ti kaja che tq se razviva mnogo bavno, i obleklata na DiKa doprinasqt da imame pone nqkakva moda. Opredeleno nemojem da se merim s nai nai v bransha, samo mojem da gledame i da se uchim. No kato gledam kakav haus e po ulicite i kak "devoikata" reshila da bade v krak s modata se e oblqkla kato prostitutkite po elitnite evropiski barove za celta ili e vidqla po fashion kanala che tova e moderno ama i kolekciata na drug i haresva i zapochva da smesva 3,4 stila - v modata tova se naricha Kich. Palna lipsa na harmonia ama dali i otiva NE E WAJNO TQ E FASHION. Nedai si boje da otidesh v diskoteka i da ne si oblechen s danki i potnik tip majki shte badesh SMESHEN. ZASHTOTO SI INTERESEN. A kato si smesvash cvetovete te savetvam da vnimavash zashtoto povecheto jeni neznaqt koi s koi cvqt stoi harmonichno i izglejdat dobre.
Pozdravi Nevena
p.p kogato zapochnesh da sazdavash svoi sobstven stil togava moje da se kaje che si moderna, inache stavate taka narechenite "jertvi na modata"


Go Up